2020 рік

Кого можна віднести до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Відповідно до п. п. 133.4.5 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України.

09:10 15.09.2020

Магазин на ринку: підприємець може обрати єдиний податок з обмеженням у групі

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що згідно із п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень.

09:09 15.09.2020

Облік готівки у вигляді благодійних внесків, які збирає благодійна організація

Головне управління у Тернопільській області звертає увагу, що відповідно до п. п. 2 п. 58 розд. VI Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 (далі – Положення №148), готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися.

09:08 15.09.2020

Переваги подання звітності в електронному вигляді

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання. Так, Податковим кодексом України передбачено подання звітності в електронному вигляді, і є можливим за умови отримання електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів та укладення договору з органом державної податкової служби за місцем реєстрації договору про визнання електронних документів.

Майже 241,8 млн грн земельної плати отримали місцеві бюджети Тернопільщини

Упродовж січня-серпня 2020 року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Тернопільської області 241,8 млн грн плати за землю. Це перевищило очікувані надходження на 9,5 відсотка. Відтак бюджети додатково отримали 21,1 млн гривень.

Бізнес Тернопільщини сплатив 168,5 мільйонів гривень податку на прибуток

Упродовж семи місяців цього року підприємства Тернопілля спрямували до Зведеного бюджету України 168,5 млн грн податку на прибуток. Це перевищило очікувані надходження на 9,3 відс., отож додатково до скарбниці перерахували 154,2 тис. гривень.

13:49 21.08.2020

Розрахункові операції протягом дня не проводились: чи треба інформувати податкову

Відповідно до п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Укладено договір на зберігання майна: чи подавати повідомлення за ф. №20-ОПП

Підпунктом 14.1.32 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що відповідальне зберігання – це господарська операція, що здійснюється платником податків і передбачає передачу згідно з договорами схову матеріальних цінностей на зберігання іншій фізичній чи юридичній особі без права використання у господарському обороті такої особи з подальшим поверненням таких матеріальних цінностей платнику податків без зміни якісних або кількісних характеристик.

13:48 21.08.2020

Мала податкова реформа: акцизний податок

Головне управління ДПС у Тернопільській області продовжує цикл роз’яснень нововведень, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Нагадаємо, що законодавчі норми набрали чинності 23 травня 2020 року.