2020 рік

Договір про визнання електронних документів: як укласти платнику з податковою

Відповідно до абзацу першого п. 1 розд. ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 №261) (далі – Порядок №557), юридичні особи, самозайняті особи, набувають статусу суб’єкта електронного документообігу (далі – СЕД) з дати приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Договір).

15:37 22.09.2020

Бізнес Тернопільського краю використовує 4100 касових апаратів

Упродовж січня-серпня цього року суб’єкти підприємництва Тернопілля у своїй діяльності застосовували 4100 реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема, 490 юридичних осіб проводять готівкові операції через 1435 касових апаратів. Більшість реєстраторів розрахункових операцій використовують все ж приватні підприємці: 2096 суб’єктів господарювання – фізичних особи у своїй діяльності застосовують 2665 одиниць касової техніки.

15:09 21.09.2020

Проблемні питання функціонування системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризику (СМКОР)

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області начальниця управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Тернопільській області Наталія Волошинович під час Інтернет-конференції поспілкувалася із дописувачами щодо проблемних питань функціонування СМКОР.

15:09 21.09.2020

Оновлено Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД для визначення відповідності ПН/РК критеріям ризиковості здійснення операцій

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що ДПС України наказом від 08.09.2020 №479 «Про внесення змін до наказу ДПС від 03.02.2020 №67 «Про затвердження Переліку кодів товарів згідно з УКТЗЕД, які застосовуються для визначення відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям ризиковості здійснення операції»» (далі – Наказ №479) виклала у новій редакції Перелік кодів товарів згідно з УКТЗЕД, які застосовуються для визначення відповідності податкових накладних/розрахунків коригування, які подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, критеріям ризиковості здійснення операції при здійсненні автоматизованого моніторингу (далі – Перелік).

Податкова знижка за навчання

Відповідно до ст.166 п.166.3 Податкового кодексу України подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

15:08 21.09.2020

Мала податкова реформа: порядок обліку нерезидентів в контролюючих органах

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466) запроваджено зміни до п. 64.5 ст. 64 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які набули чинності з 01.07.2020.

15:08 21.09.2020

Власники елітних авто додали місцевим бюджетам Тернопілля майже 2 млн грн транспортного податку

Упродовж січня-серпня цього року місцеві бюджети Тернопільщини отримали від власників розкішних автомобілів 1 млн 996,5 тис. грн транспортного податку. До бюджету додатково надійшло 611 тис. грн цього платежу або плюс 44,1 відсотка до очікуваного.

14:06 18.09.2020

Заява – підстава для проведення документальної позапланової перевірки

Підпунктом 19 прим. 1. 1.1 п. 19 прим. 1. 1 ст. 19 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що контролюючі органи, визначені п. п. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 ПКУ, зокрема, здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків.

14:06 18.09.2020