За порушення при виплаті зарплати – до відповідальності

Дата: 26.12.2019 14:29

Головне управління ДПС у Тернопільській області проводить систематичну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг отримання легальної заробітної плати та негативного ставлення до неофіційних трудових відносин. Проте є роботодавці, які виплачують своїм працівникам заробітну плату без сплати податку на доходи фізичних осіб та внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У кожному районі Тернопільщини створені робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу яких входять, зокрема, і представники податкового відомства. Зазначені групи здійснюють обстеження суб’єктів господарювання щодо дотримання норм трудового законодавства, оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.

За результатами контрольно-перевірочної роботи щодо платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи громадянам із порушенням вимог податкового та іншого законодавства, з початку року проведено 78 перевірок. Зокрема, інспектори перевірили 53 суб’єкти господарювання-юридичні особи та 25 підприємців. Порушникам нарахували 19,4 млн грн податків та зборів, зокрема, 6,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 2,3 млн грн єдиного соціального внеску та мільйон гривень військового збору.

Тернопільське управління