Понад 620 млн грн єдиного податку сплатив малий бізнес Тернопільщини

Дата: 26.12.2019 14:30

Упродовж січня-листопада 2019 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 620 млн 470 тис. грн єдиного податку. Порівняно з одинадцятьма місяцями минулого року надходження цього платежу зросли на 87 млн 814,6 тис. гривень. Фактично місцеві бюджети додатково отримали 29 млн 12,2 тис. грн, адже сплата перевищила очікувані надходження на 4,9 відсотка.

Значна частка сплаченого податку – внесок приватних підприємців. Цьогоріч вони спрямували до бюджетів територіальних громад 389 млн 893 тис. грн єдиного податку, що на 73 млн 995,7 тис. грн більше, ніж торік.

Юрособи-спрощенці перерахували за цей період 82 млн 746,4 тис. грн єдиного податку. Порівняно з січнем-листопадом 2018 року надходження зросли на 8 млн 862,8 тис. гривень.

Платники фіксованого сільськогосподарського податку, а це четверта група спрощенців, сплатили 147 млн 830,6 тис. грн єдиного податку, а це на 4 млн 956,6 тис. грн більше, ніж за одинадцять місяців минулого року.

Нагадаємо, що спрощена система оподаткування – це особливий механізм справляння податків і зборів, що замінює сплату окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Спрощена система оподаткування регулюється гл. 1 р. XIV Податкового кодексу.

Тернопільське управління