2021-22 роки

Місцеві скарбниці Тернопільщини отримали вдвічі більше податку на прибуток

Упродовж січня – березня 2021 року суб’єкти господарювання Тернопільщини сплатили до Зведеного бюджету України 170,7 млн грн податку на прибуток підприємств, а це на 53,5 відсотка більше, ніж очікувалося. Відтак додаткові надходження склали 59,5 млн гривень. При цьому до державного бюджету надійшло 149,5 млн грн цього платежу, що на 47,8 відсотка перевищило очікувані показники або плюс 48,4 млн гривень. Місцеві скарбниці з початку року отримали 21,3 млн гривень, при очікуваних 10,1 млн грн, або вдвічі більше, ніж сподівалися.

12:28 20.04.2021

Чи можна повернути готівку через РРО, якщо оплата здійснена через POST-термінал

Відповідно до п. 1 та п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосування електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:

12:28 20.04.2021

Період для нарахування плати за землю фізичним особам

Відповідно до п. п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку (далі – податок) або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

12:27 20.04.2021

Чи треба оподатковувати ПДФО суму відшкодованих комунальних платежів орендодавцю

Відповідно до п. п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 розд. І Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дохід з джерелом їх походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні.

Нюанси заповнення Додатку 5 до податкової декларації з рентної плати

Згідно розпоряджень Кабінету Міністрів України про визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад областей від 12 червня 2020 року №№707-730 (далі – Розпорядження КМУ) створено 1469 територіальних громад.

12:27 20.04.2021

Програмне РРО: реєстрація та нюанси роботи

У другій декаді березня в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області начальник управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Крисоватий під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо реєстрації та роботи програмного РРО.

11:47 16.04.2021

Для територіальних громад Тернопільщини малий бізнес сплатив 199,9 млн грн єдиного податку

Впродовж першого кварталу 2021 року суб’єкти господарювання Тернопільщини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 199 млн 894,2 тис. грн єдиного податку, це на 11,9 млн грн більше, ніж очікувалося. Приріст цього платежу до січня-березня 2020 року склав 12 млн 345 тис. гривень.

11:46 16.04.2021

Торгівля на ринку в магазині дозволена на другій групі спрощенки

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що згідно із п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

11:45 16.04.2021

«Звітний», «Новий звітний», «Уточнюючий»: ознаки подання звітності

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

11:45 16.04.2021