2021-22 роки

Коли платник акцизу не провадив діяльність: чи треба звітувати

Згідно із п. 223.2 ст. 223 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку, визначені п. 212.1 ст. 212 ПКУ (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.5 прим. 1, 215.3.5 прим. 2, 215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 п. 215.3 ст. 215 ПКУ), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку (далі – Декларація) за формою, затвердженою у порядку, встановленому ст. 46 ПКУ.

15:19 05.04.2021

Понад 2,4 млрд грн – внесок платників Тернопільщини до Зведеного бюджету України

Впродовж першого кварталу 2021 року до Зведеного бюджету України платники податків Тернопілля спрямували 2 млрд 413 млн грн податків та зборів. Порівняно з відповідним періодом минулого року приріст склав 578,3 млн грн або на 31,5 відсотків більше. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина.

15:13 05.04.2021

Підстави для проведення перевірки без попередження

15:13 05.04.2021

Учасникам організованої злочинної групи, яка займалась виготовленням та збутом фальсифікованих алкогольних напоїв, повідомлено про підозру.

У грудні минулого року співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Тернопільській області спільно із працівниками Управління стратегічних розслідувань у Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції за процесуального керівництва обласної прокуратури припинено протиправну діяльність організованої злочинної групи, яка займалась виготовленням у підпільних цехах та реалізацією на території західного регіону України фальсифікованих алкогольних напоїв з використанням підроблених марок акцизного податку.

16:26 01.04.2021

На Тернопільщині задля користування електронними сервісами платники отримали майже 8000 електронних ключів

Нестабільний коронакризовий період, в якому опинився увесь світ, навчив нас максимально використовувати дистанційне спілкування через засоби Інтерне-зв’язку, користуватися різноманітними електронними сервісами, застосовуючи електронний цифровий підпис. Так, упродовж січня-березня 2021 року працівники сектору реєстрації користувачів управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДПС України, що в Центрі обслуговування Тернопільської ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області згенерували 7992 відкритих ключі електронного цифрового підпису.

16:25 01.04.2021

Об’єднана звітність з єдиного внеску та ПДФО

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що з 1 квітня 2021 року платники податків подають об’єднану звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Розрахунок). Такий Розрахунок подається щокварталу, протягом 40 календарних днів, що настає за останнім календарним днем звітного кварталу. Форма та Порядок заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року №111/26556 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 року №773).

Коронавірусний мораторій на перевірки

Відповідно до п. 52 прим. 2 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім:

16:25 01.04.2021

Щодо подання до органів ДПС копій розрахункових документів із усіма обов’язковими реквізитами

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що ДПС України з метою зменшення порушень суб’єктами господарювання щодо використання режиму подання до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або в пам'яті модемів, які до них приєднані інформувала наступне.

16:24 01.04.2021

На Тернопільщині більшість платників ПДВ – юридичні особи

На початок березня цього року на теренах Тернопільщини 3196 суб’єктів господарювання були зареєстровані платниками податку на додану вартість. Значна частина платників ПДВ – юридичні особи. Їх налічувалося упродовж двох місяців цього року 2734 платники. Приватних підприємців, які зареєстровані платниками ПДВ, з початку року було 486 осіб.

16:22 01.04.2021