2021-22 роки

Варто громадянам звернутись до контролюючого органу для звірки даних щодо плати за землю

Відповідно до п. п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

17:01 05.05.2021

Щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН у святковий чи вихідний день

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

17:00 05.05.2021

Бізнесмени Тернопільщини використовують понад 4 тисячі РРО

Упродовж січня-березня 2021 року суб’єкти господарювання Тернопільщини у своїй діяльності використовували 4170 реєстраторів розрахункових операцій. При чому 2248 приватних підприємців застосовують 2818 одиниць касової техніки. Щодо суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних осіб, то 479 із них провадять діяльність, використовуючи 1352 РРО. У березні 2021 року на території області зареєстрували 123 одиниці касової техніки, а скасували за цей час – 135.

11:24 30.04.2021

Порядок заповнення реквізитів: «Код операції» та «Код КОАТУУ» заголовної частини додатка 6 до декларації акцизного податку

Форму, порядок заповнення та подання декларації акцизного податку (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14.

11:23 30.04.2021

«Гаряча лінія» на тему «Супроводження судових справ»

В останній декаді квітня в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області начальник управління супроводження судових спорів Головного управління ДПС у Тернопільській області Ростислав Олексюк під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо питань оскарження рішень податкового органу.

11:23 30.04.2021

Щодо зміни порядку подання звітності з єдиного внеску

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що Законами України від 19 вересня 2019 року №115 «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб» та №116-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» змінено порядок подання звітності про нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема передбачено щоквартальне подання звітності про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до Закону №2464, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України.

11:22 30.04.2021

Коли замовник послуг юрособа-неплатник єдиного податку

Відповідно до п. п. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) однією з умов перебування фізичних осіб – підприємців на другій групі платників єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню.

11:35 29.04.2021

Умови, за яких підприємці можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи

Відповідно до п. п. «б» п. п. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до платників єдиного податку четвертої групи, належать фізичні особи – підприємці, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону України «Про фермерське господарство», за умови виконання сукупності таких вимог:

11:35 29.04.2021

Бізнесмени Тернопільщини надають перевагу другій групі єдиного податку

Станом на початок квітня цього року на обліку в Головному управлінні ДПС у  Тернопільській області перебували 35246 суб’єктів господарювання – фізичних осіб. При цьому 34346 або 97% із них – основні платники податків, які здійснюють діяльність.