2021-22 роки

До місцевих бюджетів Тернопільщини – 534,6 тис грн транспортного податку

Суб’єкти господарювання Тернопільської області спрямували до місцевих бюджетів 534,6 тис. грн транспортного податку з початку цього року. Додатково до бюджету надійшло 232,1 тис. гривень. Адже фактичні надходження перевищили очікувані на 76,7 відсотка.

12:29 22.04.2021

Декларування – 2021: варто поспішити

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що завершується кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у попередньому році.

12:28 22.04.2021

РРО і спрощенці: бути чи не бути?

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

12:28 22.04.2021

Податкові перевірки: практичні нюанси

Днями начальник управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Тернопільській області Віктор Притула під час Інтернет-конференції поспілкувався із дописувачами щодо практичних нюансів проведення перевірок.

12:27 22.04.2021

Коли за готельні послуги нараховуємо ставку ПДВ 7% та 20%

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що згідно із п. 193.1 ст. 193 та п. 74 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) тимчасово, до 1 січня 2023 року, операції з постачання послуг із тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями і подібними засобами тимчасового розміщування (клас 55.10 група 55 КВЕД ДК 009:2010), оподатковуються за ставкою у розмірі 7 відсотків 1 січня 2021 року.

12:19 22.04.2021

Як повернути через Електронний кабінет помилково чи зайво сплачені кошти

Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).

12:18 22.04.2021

Місцеві бюджети Тернопільщини отримали від землевласників 90 млн гривень

Впродовж першого кварталу 2021 року власники та орендарі земельних ділянок сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 90 млн грн платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року плата за землю зросла на 7,4 млн гривень. Додатково тергромади  отримали 9,8 млн грн, оскільки сплата перевищила очікувані надходження на 12,3 відсотка.

12:18 22.04.2021

Виправляємо помилково складену акцизну накладну, яку ще й зареєстровано в ЄРАН

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, якщо особою, що реалізує пальне/спирт етиловий зареєстрована в єдиному реєстрі акцизних накладних зареєстрована (далі – ЄРАН) акцизна накладна складена без факту здійснення господарської операції, двічі на одну операцію, то така особа повинна скласти розрахунок коригування акцизної накладної на зменшення всього обсягу пального/спирту етилового, що був зазначений в акцизній накладній.

12:30 20.04.2021

Термін подання підприємцем загальносистемником Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄВ при знятті з обліку платника ЄВ

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

12:29 20.04.2021

Понад мільярд гривень податку на доходи фізичних осіб сплатили на Тернопільщині

Впродовж січня-березня 2021 року суб’єкти господарювання Тернопільської області сплатили 1 млрд 44,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 148,8 млн грн більше, ніж у минулому році. З усієї суми надходжень до державного бюджету платники спрямували 263,5 млн грн цього платежу. Місцеві скарбниці поповнились на 781 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Сплата перевищила очікувані надходження відповідно на 1,1 відсотка та 1,5 відсотка. Відтак держбюджет додатково отримав 2,8 млн грн податку, а бюджети тергромад 11,3 млн гривень.

12:29 20.04.2021