2021-22 роки

Сільгоспвиробникам – платника єдиного податку четвертої групи варто подати декларацію для підтвердження статусу

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, якщо юридична особа – сільгоспвиробник має декілька земельних ділянок на території різних сільських (селищних) рад, що знаходяться на території одного району (коди органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за КОАТУУ різні), то вона має подавати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням для набуття або підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи окремі звітні декларації на поточний рік за земельні ділянки кожної окремої сільської (селищної) ради та загальну декларацію на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється єдиний податок. При цьому у полі 9 заголовної частини загальної, нової загальної або уточнюючої загальної декларації зазначається код органу місцевого самоврядування за основним місцем обліку такого платника. Сама форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 із змінами і доповненнями (далі – декларація).

15:08 05.01.2021

Товар зі знижкою від юрособи: оподаткування доходу фізособи

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості ) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у п. п 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

15:07 05.01.2021