2020 рік

На розвиток територіальних громад Тернопільщини малий бізнес перерахував понад 655 млн грн єдиного податку

Торік суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 655 млн 493 тис. грн єдиного податку. Порівняно з 2018 роком надходження цього платежу зросли на 95 млн 38,2 тис. гривень.

10:28 23.01.2020

На внески до статутного фонду є готівкові обмеження

Відповідно до п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 (далі – Положення №148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, з фізичними особами у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн уключно.

10:28 23.01.2020

НБУ скасував норму про перерахування коштів з рахунків ФОПів після сплати податків

Тернопільське управління Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що норму про порядок використання поточних рахунків фізичних-осіб-підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, скасовано. Таке рішення прийнято Національним банком України для усунення маніпуляцій і можливих перешкод для діяльності підприємців.

10:28 23.01.2020

Матеріальна допомога має систематичний характер: оподаткування ПДФО

Відповідно до п. п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для цілей розд. IV ПКУ заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

12:19 20.01.2020

Майже 4 млрд грн податку на доходи фізичних осіб сплатили на Тернопільщині

Податок на доходи фізичних осіб – це платіж, який складає більшу частину місцевих скарбниць. Переважно у надходженнях він займає 60-80 відсотків. Серед основних джерел його сплати – заробітна плата, легалізація тіньових доходів населення тощо.

12:19 20.01.2020

Екологічний податок – без змін у 2020 році

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що порядок справляння екологічного податку регламентується статтями 240-250 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) і у 2020 році не змінився.

12:18 20.01.2020

Відповідальність у сотні тисяч гривень за виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії

Відповідно до ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон №481) до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема:

12:18 20.01.2020

Платникам податків про подання звітності

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що  звітність подається платниками податків  за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

Юрособи Тернопільщини сплатили 88,9 млн грн податкового боргу

Торік юридичні особи Тернопільщини скоротили податковий борг на 88,9 млн гривень. Допустили заборгованість на початок 2019 року 585 суб’єктів господарювання. При цьому 425 з них повністю сплатили борг із податкових платежів. Сплачена ними сума склала 74,7 млн гривень.

12:17 20.01.2020

Щодо відповідальності підприємців-платників єдиного податку при використанні коштів з рахунків, відкритих для власних потреб у підприємницькій діяльності

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності, фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої-третьої груп не можуть використовувати поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються ними для власних потреб. Слід відзначити, що питання використання поточних рахунків фізичних осіб знаходиться у правовому полі Національного банку України.

12:17 20.01.2020