2020 рік

Приватні підприємці Тернопільщини активно обирають єдиний податок

Станом на початок 2020 року на обліку в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області перебували 34325 приватних підприємців. Майже 97 відсотків з них, а це – 33226 платників, здійснюють діяльність та сплачують податкові платежі. Зокрема, 6458 (19%) приватних підприємців застосовують загальну систему оподаткування, а 26768 (81%) – спрощену систему оподаткування.

16:55 10.02.2020

Населені пункти, які входять до ОТГ, відносяться до різних контролюючих органів: звітність та сплата земельного податку

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) передбачає заповнення коду органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі – КОАТУУ).

На Тернопільщині мале підприємництво переважає

Станом на початок цього року на обліку в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області перебувало 58826 основних платників податків. Понад 58 відсотків із них – приватні підприємці, а це 34325 осіб. Решта платників є юридичними особами – 23501, що на 509 суб’єктів господарювання більше, ніж минулого року.

16:54 10.02.2020

Незалежна професійна діяльність: чи можна сплатити податки або податковий борг не через поточний рахунок, а власними коштами як фізичної особи

Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ.

16:54 10.02.2020

Коли сільськогосподарський товаровиробник може відмовитися від єдиного податку

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу юридичних осіб – платників єдиного податку-четвертої групи. Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – заява), затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 №308, передбачає поле 5.5 «Відмова від спрощеної системи оподаткування» в якому платником зазначається дата (період) відмови від застосування спрощеної системи оподаткування та причини такої відмови, зокрема, самостійна відмова у зв’язку з переходом на сплату інших податків та зборів.

16:30 30.01.2020

Заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» платіжного доручення на сплату державного мита

Реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення на сплату державного мита заповнюється з урахуванням вимог, визначених Порядком заповнення документів на переказ при сплаті (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 (далі – Порядок №666).

16:29 30.01.2020

Впровадження новітніх РРО

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області в. о. першого заступника начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Цвігун під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо впровадження новітніх РРО. Найцікавіші питання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

16:29 30.01.2020

Більшість касових апаратів використовують підприємці

Торік на Тернопіллі суб’єкти господарювання використовували у своїй діяльності 4158 реєстраторів розрахункових операцій. Так, 495 юридичних осіб провадять діяльність, застосовуючи у своїй діяльності 1597 одиниць касової техніки. Щодо приватних підприємців, то 2067 із них використовують 2561 реєстратор розрахункових операцій. У грудні минулого року зареєстрували 64, а анулювали 91 РРО.

16:28 30.01.2020