2020 рік

Заклади, що відносяться до вітчизняних з метою отримання податкової знижки за навчання

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

14:07 11.01.2020

Коли дохід фізичної особи від продажу інвестиційного активу не підлягає оподаткуванню ПДФО та включенню до річної декларації про майновий стан і доходи

Платник податку обов’язково декларує результати усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в п. п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 розд. ІV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

14:07 11.01.2020

ДПС рекомендує подавати за оновленою формою декларацію з податок на прибуток

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2019 №481 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі – Наказ №481) внесені зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та додатків до неї.

14:06 11.01.2020

Коли суб’єкт господарювання повідомляє про відсутність екологічного податку

Відповідно до п. 250.9 ст. 250 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ.

14:06 11.01.2020

За грудень місцеві бюджети Тернопілля отримали втричі більше податку на прибуток

Торік платники податків Тернопільщини забезпечили до Зведеного бюджету України сплату 277,2 млн грн податку на прибуток. До державного бюджету суб’єкти господарювання спрямували 248,2 млн грн цього платежу. Місцеві скарбниці отримали 29 млн грн податку на прибуток.

14:06 11.01.2020

Чи отримає батько податкову соціальну пільгу на трьох дітей, де одна дитина дружини не всиновлена

Виникнення прав та обов’язків матері, батька і дитини визначено у ст. 121 Сімейного кодексу України (далі – СКУ), які ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому ст.ст. 122 та 125 СКУ.

14:05 11.01.2020

Адміністрування акцизного податку: є зміни

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що 29.12.2019 набрав чинності Закон України від 18 грудня 2019 року №391-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» (далі – Закон № 391).

14:05 11.01.2020

Платники Тернопільщини спрямували до зведеного бюджету майже 7,2 млрд грн платежів

Упродовж минулого року платники податків Тернопілля сплатили до Зведеного бюджету України 7 млрд 270,5 млн грн податків і зборів. Фактичні надходження перевищили очікувані на 2,7 відсотка. Отож до бюджету додатково надійшло 191 млн гривень. Порівняно з січнем-груднем 2018 року сплата зросла на 895,8 млн грн або плюс 14,1 відсотка. Про це повідомив виконувач обов’язків начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Валерій Лісницький.

Платникам ПДВ варто врахувати при поданні звітності за січень 2020 року

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що з 1 січня 2020 набрала чинності постанова КМУ від 31.10.2018 №891, відповідно до якої скасовується Звіт про суми податкових пільг, а ведення обліку податкових пільг здійснюватиметься на підставі податкової звітності.

14:04 11.01.2020

Форма №1-ОПП: подання при переведенні юридичної особи на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого

Відповідно до п. 66.3 ст. 66 Податкового кодексу України п. 10.4 розд. Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (далі – Порядок №1588) при проведенні державної реєстрації зміни місцезнаходження платника податків, відомості щодо якого містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), внаслідок якого змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків, а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків у разі надходження відомостей державного реєстратора про внесення змін до відомостей про місцезнаходження платника податків.