2020 рік

Бізнесмени Тернопільщини активно звітують електронкою

Минулого року суб’єкти підприємницької діяльності нашого краю активно подавали звітність до органів податкової служби в електронному вигляді. Так, упродовж 2019 року загальна кількість поданих декларацій склала 555131 документ. При цьому 80 відсотків із них надіслані засобами телекомунікаційного зв’язку, а це 442419 звітів.

16:58 10.02.2020

Ввезення на митну територію України товарів: оподаткування гарантійної заміни

Відповідно до п. 187.8 ст. 187 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

16:58 10.02.2020

Щодо оподаткування акцизним податком тютюну

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області доводить до відома платників лист ДПС України щодо визначення бази оподаткування акцизним податком тютюну, тютюнових виробів та промислових замінників тютюну з одиницею виміру нетто.

16:57 10.02.2020

Чи може бути складено один документ (акцизна накладна/розрахунок коригування акцизної накладної) при реалізації пального за декількома кодами УКТ ЗЕД?

Відповідно до абзацу першого п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку при ввезенні на митну територію України пального або спирту етилового, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ, або реалізації пального або спирту етилового зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального або спирту етилового та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

16:57 10.02.2020

Щодо повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску

Відповідно до п. 5 Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 № 6 (далі – Порядок № 6), повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) здійснюється у випадках:

16:57 10.02.2020

Складові майнового комплексу різні за функціональним призначенням: зазначаємо тип нерухомості у звітності

Відповідно до п. п. 266.3.3 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

Інформація про податковий борг – на вебпорталі ДПС

Відповідно до п. 35.4 ст. 35 Податкового кодексу України щомісячно на офіційному сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оприлюднюється, зокрема, інформація щодо суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, із зазначенням керівників таких суб’єктів господарювання, та сум податкового боргу в розрізі платежів та територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, із зазначенням керівників таких територіальних органів.

16:56 10.02.2020

Чи мають право підприємці, які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, укласти договір про добровільну сплату єдиного внеску

Відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

16:56 10.02.2020

Подання звітності з ПДВ за новою формою

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що з 1 січня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 20.11.2019 №488 «Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року №167» (далі – Наказ №488).

16:55 10.02.2020

Платники Тернопільщини спрямували до бюджетів майже 631 млн гривень

Плюс 100,9 млн грн до січня 2019 року – на стільки більше податкових платежів з початку цього року сплачено до Зведеного бюджету України. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Валерій Лісницький. «Загалом у січні цього року наші краяни сплатили 630,6 млн гривень», – зазначив він. «Як для місяця, коли багато вихідних, і бізнес переважно йде на канікули, показник досить високий», – поділився міркуваннями Валерій Лісницький.

16:55 10.02.2020