2020 рік

Оподатковувані та звільнені від оподаткування операції з ПДВ: податкова накладна за щоденними підсумками операцій

Для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні.

14:04 11.01.2020

Податковий борг: нюанси його погашення

Інтернет-конференція, яка нещодавно відбулася спільно з інформаційним порталом 0352.ua, надала можливість більш детально дізнатися про податковий борг та його погашення.

12:24 08.01.2020

Для повернення коштів за податковою знижкою вказуйте номер банківського рахунку за стандартом IBAN

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що право платника податку на доходи фізичних осіб на податкову знижку визначено ст. 166 Податкового кодексу України (далі –ПКУ).

12:23 08.01.2020

Готуємося до подання зміненої форми податкової декларації про майновий стан і доходи

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що з 1 січня 2020 року платники податків подаватимуть декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за новою формою.

12:23 08.01.2020

Власники авто спрямували до місцевих скарбниць Тернопільщини майже 3,5 млн грн транспортного податку

За січень-листопад 2019 року до місцевих бюджетів Тернопілля власники авто сплатили 3 млн 496,2 тис. грн транспортного податку. Це перевищило очікувані надходження платежу на 563,5 тис. грн або плюс 19,2 відсотка до минулого року.

12:23 08.01.2020

Як оскаржити борги з єдиного внеску

Згідно з абзацом п’ятим частини четвертої ст. 25 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) при незгоді платника податків з розрахунком суми недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу він узгоджує її з контролюючим органом, шляхом оскарження вимоги про сплату ЄВ в адміністративному або судовому порядку.

12:22 08.01.2020

Путівка на оздоровлення, відпочинок: визначаємо базу оподаткування

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) згідно з п. п. 163.1.1 п. 163.1ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

12:21 08.01.2020

Податкові накладні за щоденними підсумками з 1 січня 2020 року складаємо по-новому

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що згідно з наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2018 №763 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307» з 01.01.2020 змінюється порядок заповнення податкової накладної, складеної за щоденними підсумками.

12:20 08.01.2020

Придбано транспортний засіб для службового користування: що зазначає у графі «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» ф. №20-ОПП юридична особа

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та п. 8.1 розд. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (далі – Порядок №1588), платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку.

12:20 08.01.2020

Нова форма декларації про майновий стан та доходи у прикладах від ДПС

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що з 1 січня 2020 року розпочинається кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річні податкову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

12:19 08.01.2020