2020 рік

Сумісність єдиного податку та надання провайдерських послуг

Відповідно до ст. 1 Закону України від 18.11.2003 № 1280-IV «Про телекомунікації» зі змінами та доповненнями Інтернет – всесвітня інформаційна система загального доступу, яка логічно зв’язана глобальним адресним простором та базується на Інтернет-протоколі, визначеному міжнародними стандартами.

11:48 11.02.2020

Податкова знижка: для кого і коли

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку протягом звітного року, на яку дозволяється зменшити його загальний річний оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати.

На соціальні гарантії платники Тернопілля перерахували 289,4 млн гривень

Упродовж січня цього року працедавці Тернопільської області спрямували на соціальні потреби 289,4 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з аналогічним минулорічним періодом надходження цього платежу зросли на 21,9 млн гривень. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Валерій Лісницький. «Фактична сплата перевищила очікувану на пів відсотка, отож до бюджету додатково надійшло 1,4 млн гривень», – розповів очільник обласного податкового відомства.

11:47 11.02.2020

Податковий кредит сформовано частково по касовому методу обліку та за подією, що сталася раніше: заповняємо таблицю 2 додатка 5 до податкової декларації з ПДВ

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

11:47 11.02.2020

Підприємства Тернопільщини перерахували до держбюджету 189,4 млн грн податку на додану вартість

Рік лише почався, а підприємства Тернопільщини вже спрямували до казни нашої держави 189,4 млн грн податку на додану вартість. Порівняно з січнем 2019 року надходження цього платежу зросли на 65,9 млн гривень Тобто приріст ПДВ склав 53,3 відсотка. Частка ПДВ у загальних надходженнях до державного бюджету становить 64 відсотки.

ПДВ: зміни у звітності

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу платників ПДВ, що ДПС України у зв’язку із набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 20.11.2019 №488 «Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року № 167» (далі – Наказ №488) надала роз’яснення основних змін, внесених Наказом №488 до податкової звітності з ПДВ.

11:46 11.02.2020

Підприємства Тернопільщини спрямували до зведеного бюджету 8,8 млн грн податку на прибуток

У січні цього року платники податків-юридичні особи Тернопілля сплатили до Зведеного бюджету України 8,8 млн грн податку на прибуток. Це перевищило очікувані надходження на 86,2 відс., отож додатково до скарбниці спрямували 4 млн гривень.

Місцеві бюджети Тернопілля отримали майже 336 млн грн податків

З початку цього року приріст надходжень до місцевих бюджетів Тернопільщини склав 30,5 млн грн або на 10 відс. більше, ніж у січні 2019 року. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Валерій Лісницький. «Загалом упродовж січня цього року платники податків перерахували на розвиток територіальних громад 335,8 млн гривень», – зазначив він.

Деклараційна кампанія 2020 – у дії

Інтернет-конференція, яка нещодавно відбулася спільно з інформаційним порталом 0352.ua, надала можливість більш детально дізнатися про деклараційну кампанію 2020.

11:45 11.02.2020

Невірно вказано коду органу місцевого самоврядування: виправляємо помилку в декларації з туристичного збору

Відповідно до п. п. 268.7.1 п. 268.7 ст. 268 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкові агенти сплачують туристичний збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація) за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад. Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у Декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків.