2020 рік

Про податкові зміни – через Контакт-центр ДПС України

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що пропонує отримувати безкоштовно інформацію про зміни в законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на Державну податкову службу України.

Нові ознаки доходів для заповнення форми №1ДФ

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що 1 липня 2020 року набере чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.05.2020 №241 «Про внесення Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку».

14:29 24.06.2020

Встигніть задекларувати доходи, аби не отримати штраф

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року, завершується. Останній день подання декларації за звітний 2019 рік – 30 червня 2020 року.

14:29 24.06.2020

Змінено графік роботи податкової Тернопільщини на час карантину

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», змінено графік роботи територіальних органів та Головного управління ДПС у Тернопільській області.

14:28 24.06.2020

На Тернопільщині податковою знижкою вже скористалися 2860 жителів

Деклараційна кампанія 2020 року наближається до свого завершення. Жителям Тернопілля варто поспішити задекларувати неоподатковані доходи. Ті ж, хто бажає скористатися своїм правом на податкову знижку, можуть подати декларації до кінця року. Упродовж січня-травня цього року правом на податкову знижку скористалися 2860 наших краян. Вони задекларували 36 млн грн витрат.

14:28 24.06.2020

Чи має право підприємець на загальній системі оподаткування включити до складу витрат вартість придбаних основних засобів

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

14:27 24.06.2020

Своєчасна виплата заробітної плати забезпечує наповнення місцевих бюджетів

Легальне працевлаштування, виплата офіційної заробітної плати та податкових відрахувань із неї сприяють наповненню бюджетів територіальних громад Тернопільщини. Адже податок з доходів фізичних осіб є одним із основних бюджетоформуючих платежів у місцевих скарбницях. Отож у напрямку детінізації ринку праці податківці та органи місцевого самоврядування працюють спільно.

14:24 24.06.2020

Наслідки для неприбуткової організації при порушенні вимог використання доходів

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що при недотриманні неприбутковою організацією вимог, визначених п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а для релігійної організації – вимог, визначених абзацом другим п. п. 133.4.1 і п. п 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ, така неприбуткова організація зобов’язана подати у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується виходячи із суми операції (операцій) нецільового використання активів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру та вважається платником податку на прибуток для цілей оподаткування з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення.

14:24 24.06.2020

Примусове стягнення боргу зазнало змін

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє про основні зміни у механізмі стягнення податкового боргу, внесені Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

14:57 22.06.2020