квітень-грудень 2019 року

Прийнято рішення про незастосування КОРО: як повідомити контролерів?

Відповідно до ст.ст. 7 та 8 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» розроблено, зокрема, порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) (далі – Порядок РРО), та порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) (далі – Порядок КОРО), які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 (далі – наказ №547).

12:52 10.05.2019

Реєстрація та взяття РРО на облік контролюючим органом

Для реєстрації реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за ф. №1-РРО (далі – реєстраційна заява).

12:52 10.05.2019

Обов’язкові реквізити акцизної накладної з 1 липня 2019

Відповідно до абзацу п’ятого п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України від (далі – ПКУ) зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон №2628), з 01.07.2019 в акцизній накладній зазначаються в окремих полях такі обов’язкові реквізити:

12:51 10.05.2019

Придбана ліцензія захистить від мільйонного штрафу

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним. Відповідно до внесених змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» з 1 липня 2019 запроваджується ліцензування такої діяльності.

12:51 10.05.2019

Книга обліку доходів: коли «спрощенець» змінить на нову?

Відповідно до п. п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів (далі – Книга обліку) шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

12:50 10.05.2019

З 2 травня 2019 року функціонують нові рахунки для сплати ЄСВ

На виконання листів ГУ ДКСУ у місті Тернополі та Тернопільському районі та з метою забезпечення своєчасної та належної сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове страхування (далі – ЄСВ) Тернопільське управління ГУ ДФС у Тернопільській області нагадує, що з 02.05.2019 функціонують нові рахунки для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку - 899998).

12:48 10.05.2019

Єдиний податок і зовнішньоекономічна діяльність: поєднуються чи ні?

Згідно з ст. 1 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №959) зовнішньоекономічна діяльність – діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, а також діяльність державних замовників з оборонного замовлення у випадках, визначених законами України, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

12:47 10.05.2019

До уваги постачальників електричної енергії!

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу платників акцизного податку, що з 1 липня 2019 року набирають чинності статті 54, 55, 66-71 та 73 Закону України від 13 квітня 2017 року №2019-VIII «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон №2019), що впливає на визначення кола платників акцизного податку з електричної енергії.

12:43 10.05.2019

Для виробництва пального потрібно придбати ліцензію: перелік документів для її отримання

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до законодавчих змін з 01.07.2019 запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання (далі – СГ), які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

12:42 10.05.2019