квітень-грудень 2019 року

До уваги платників податку на прибуток

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що ДФС України листом від 01.04.2019 №10824/7/99-99-15-02-01-17 (далі – Лист ДФС №10824) надала роз’яснення Міністерства фінансів України стосовно застосування положень п. п. 140.4.1 п. 140.4 ст. 140 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у частині порядку оподаткування доходів від участі в капіталі та доходів у вигляді дивідендів, нарахованих за фінансовими інвестиціями в інститути спільного інвестування (далі – ІСІ), які обліковуються за методом участі у капіталі.

10:09 11.04.2019

Дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції: коли нарахувати податок

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. п. 165.1.24 Податкового кодексу України «далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що, зокрема вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення, зокрема:

10:09 11.04.2019

Від платників Тернопілля до держбюджету – 286,2 млн грн ПДВ

Впродовж січня–березня цього року суб’єкти господарювання Тернопільщини спрямували до Державного бюджету України 286,2 млн грн податку на додану вартість. Порівняно із відповідним періодом 2018 року фактичні надходження збільшились на 2,6 млн грн або на 0,9 відсотка.

10:08 11.04.2019

До уваги платників податків!

Інформуємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 №7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року.

10:08 11.04.2019

Cервіс «Пульс» Державної фіскальної служби України

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу, що сервіс «Пульс» приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання (далі – Заявники) щодо неправомірних дій та бездіяльності, можливі корупційні правопорушення у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів (далі – Інформація).

10:07 11.04.2019

Як отримати відомості про доходи дитини до 14 років

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу громадян, що для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) про джерела/суми доходів, виплачених малолітнім дітям (до 14 років), їх батькам (усиновителям, опікунам, піклувальникам) необхідно звернутися особисто до контролюючого органу за податковою адресою (місцем проживання) дитини або до будь-якого контролюючого органу (у разі тимчасового перебування за межами населеного пункту проживання) та подати заяву щодо отримання відомостей з Державного реєстру про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків. Така заява подається за формою №10ДР та за наявності документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника), та свідоцтва про народження дитини.

14:48 03.04.2019

Щодо відображення пільги з податку на прибуток у звітності

Відповідно до п. п. 16.1.6 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг – пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).

14:47 03.04.2019

Щодо сплати ПДФО структурним підрозділом

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що ДФС України надала роз’яснення щодо сплати податку на доходи фізичних осіб юридичною особою до відповідних бюджетів за відокремлені підрозділи, не уповноважені нараховувати та перераховувати такий податок за працівників цих підрозділів.

14:47 03.04.2019

Термін для повернення зайво утриманого та перерахованого до бюджету податку на доходи нерезидента

Відповідно до п. п. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) надміру сплачені грошові зобов’язання – суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

14:46 03.04.2019

Бережіться шахраїв! Псевдоподатківці вимагають гроші у підприємців!

На Тернопільщині знову активізувалися шахраї, які, вдаючи посадових осіб територіальних органів ДФС у Тернопільській області, телефонують до керівників підприємств чи підприємців і вимагають матеріальну винагороду. Зокрема, неабияку активність зловмисників зафіксовано днями на Бучаччині. Невідомі особи телефонують із номеру 0988797759 до платників податків, звертаючись з проханням надати кошти для залагодження різних питань. Шахраї пропонують сплатити певну суму на картку Приватбанку 5168757370749626.

14:46 03.04.2019