квітень-грудень 2019 року

Яке навчання провадять без ПДВ

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. п. 197.1.2 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках. До таких послуг належать послуги з:

10:28 16.05.2019

Чи може підтвердити статус податкового резидента України Електронний кабінет?

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що форма довідки-підтвердження статусу податкового резидента України (далі – Довідка) визначена наказом ДПА України від 12.04.2002 №173 «Про підтвердження статусу податкового резидента України» (далі – Наказ №173).

10:27 16.05.2019

Щодо змін у відрахуванні до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу)

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що з 27 квітня 2019 року змінилася норма відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

10:27 16.05.2019

Форма та порядок подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. 1ДФ

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що форма та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4.

10:26 16.05.2019

Проконсультують усно щодо податків лише в ЦОПі за своєю податковою адресою

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що пунктом 52.4 ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що індивідуальні податкові консультації, зокрема, в усній формі надаються контролюючими органами та державними податковими інспекціями.

10:26 16.05.2019

Чи вважається поданою Податкова декларація з податку на прибуток підприємств, якщо фінансова звітність була подана не в один день

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до абзацу другого п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ст. 46 ПКУ платниками податку на прибуток та неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) (Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт)) та її невід’ємною частиною.

10:26 16.05.2019

Платника податків ліквідовано та знято з обліку в контролюючому органі: чи можуть повернути надміру сплачені кошти?

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. 97.6 ст. 97 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо суми надміру сплачених грошових зобов’язань або суми невідшкодованих податків з відповідного бюджету перевищують суми грошових зобов’язань або податкового боргу перед таким бюджетом, суми перевищення використовуються для погашення грошових зобов’язань або податкового боргу перед іншими бюджетами, а за відсутності таких зобов’язань (боргу) перераховуються у розпорядження такого платника податків.

10:25 16.05.2019

Повідомлення за ф. №20-ОПП: порядок заповнення розділу 3

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що згідно з п. 8.1 розд. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 №462) (далі – Порядок №1588), платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подання Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – Повідомлення за формою №20-ОПП) (додаток №10 до Порядку №1588) у порядку, встановленому розд. VIIІ Порядку №1588.

10:25 16.05.2019

Коли розпочинається відлік доби проживання для цілей справляння туристичного збору?

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. п. 268.3.1 п. 268.3 ст. 268 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених п. п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ, у розмірі до 0,5 відс. – для внутрішнього туризму та до 5 відс. – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

10:24 16.05.2019