2021-22 роки

У яких випадках фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що згідно із п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

16:29 06.09.2021

Через «Е-повернення» платники Тернопільщини отримали майже 46,6 млн грн

Головним управлінням ДПС у Тернопільській області на початок вересня 2021 року сформовано 3200 електронних висновків щодо повернення помилково або надміру сплачених коштів. Тож майже 46,6 млн грн повернули платникам.

12:50 01.09.2021

ПРРО: робота в режимі офлайн

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 3 розд. V Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 №317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» (далі – Порядок №317) програмне рішення програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) під час роботи в режимі офлайн має забезпечувати постійний контроль, зокрема, щодо:

12:49 01.09.2021

Податкова амністія: відкрито бюджетний рахунок для сплати одноразового збору платниками Тернопільщини

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що державною Казначейською службою України відкрито рахунок за кодом бюджетної класифікації бюджету 11011100 «Податок на доходи, що сплачується громадянами за результатами подання одноразової декларації» для сплати збору платниками Тернопільської області за результатами одноразового (спеціального) добровільного декларування активів.

12:49 01.09.2021

Сьогодні стартує одноразове (спеціальне) добровільне декларування

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

12:49 01.09.2021

Умови для звільнення від оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що листом Міністерства фінансів України від 09.08.2021 №11210-09-62/24813 надано роз’яснення щодо застосування норми податкового законодавства, визначеної пунктом 392.4.1 пункту 392.4 статті 392 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якою встановлюються умови для звільнення від оподаткування доходів (прибутку) контрольованих іноземних компаній.

12:47 01.09.2021

Як відобразити у додатку 4ДФ до Розрахунку дохід, що виплачений самозайнятій особі

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773) затверджені форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).

12:47 01.09.2021

На Тернопільщині популярний малий бізнес

Станом на початок серпня цього року на обліку в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області перебувало 60912 основних платників податків. Майже 60 відсотків із них – приватні підприємці, а це 36329 осіб. Решта платників є юридичними особами – 24583. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість підприємців зросла на 1158, а також додалося 616 юросіб.

12:46 01.09.2021

Податкова амністія: гарантії суб’єктам господарювання

Згідно з абзацом шостим п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від (далі – ПКУ) при несплаті або сплаті в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір), зазначеної в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації (далі – Декларація), у встановлений підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ строк одноразова (спеціальна) добровільна декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ державні гарантії та звільнення від відповідальності.

12:46 01.09.2021