2021-22 роки

Коли можна анулювати реєстрацію платника єдиного податку четвертої групи

Згідно з п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реєстрація платника єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі:

16:05 08.12.2021

Податкова знижка: жителям Тернопілля віддали 14,7 млн грн надмірно сплаченого податку

Упродовж одинадцяти місяців цього року на Тернопільщині правом на податкову знижку вже скористалися 5297 осіб. Вони задекларували 82,7 млн грн витрат. Порівняно з відповідним періодом 2020 року кількість декларантів зросла на 464 особи, а задекларована ними сума – на 15,3 млн гривень.

16:05 08.12.2021

Продаж транспортного засобу юрособою – платником єдиного податку третьої групи

Відповідно до п. 292.2 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при продажу основних засобів юридичними особами – платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.

16:05 08.12.2021

Чи потрібно подавати уточнюючий додаток 4ДФ до Розрахунку, якщо при проведенні перевірки встановлено заниження ПДФО за минулі періоди

Відповідно до п. п. 20.1.43 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) посадові особи органів державної податкової служби мають право, зокрема, проводити у визначеному законодавством порядку перевірку показників, пов’язаних із своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплатою усіх передбачених ПКУ податків та зборів, виконанням законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

16:04 08.12.2021

Відповідальність за ведення обліку товарних запосів не за встановленою формою

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

16:04 08.12.2021

Жителі та роботодавці Тернопільщини сплатили понад 4,4 млрд грн єдиного внеску

Впродовж січня-листопада цього року суб’єкти господарювання Тернопілля сплатили понад 4,4 млрд грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. «Це перевищило показник минулого року на 795,4 млн грн або плюс 22 відсотки», - повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина.

16:03 08.12.2021

Варто поспішити, аби не проґавити шансу для повернення частини витрат

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що для отримання податкової знижки громадяни мають до 31 грудня 2021 року включно подати податкову декларацію про доходи, отримані протягом минулого року.

16:03 08.12.2021

База для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо нерухомого, рухомого майна, корпоративних прав, цінних паперів та інших активів

Відповідно до підпунктів «б» – «е» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі:

16:02 08.12.2021

Суб’єкт господарювання не підпадає під визначення платника акцизного податку має ліцензію на право зберігання власного пального: чи подавати декларацію акцизного податку

Підпунктом 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому, зокрема, податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

17:11 06.12.2021