2021-22 роки

Як юрособа – платник єдиного податку третьої групи може перейти на четверту групу з наступного календарного року?

Згідно з п. п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

16:38 16.12.2021

Документи та строки їх подання для отримання пільги щодо сплати земельного податку

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку (незалежно від кількості земельних ділянок у її власності), подає контролюючому органу за місцем знаходження земельної ділянки або за місцем знаходження будь-якої з земельних ділянок, що знаходяться у власності такої особи (якщо має у власності декілька земельних ділянок) заяву довільної форми про застосування пільги.

16:36 16.12.2021

Нові рахунки для надходжень до загального фонду державного бюджету на 2022 рік

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що внесено зміни до переліку видів надходжень та рівнів бюджетів для відкриття рахунків з обліку надходжень до загального фонду державного бюджету на 2022 рік. У зв'язку з цим в Казначействі України (ЕАП) МФО 899998 згенеровано реквізити бюджетних рахунків для зарахування у 2022 році окремих видів надходжень до загального фонду державного бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами Державної податкової служби України відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 №106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджет».

16:35 16.12.2021

Суттєві зміни в системі державного регулювання земельних відносин

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що ДПС України листом від 13.12.2021 №27482/7/99-00-04-01-02-07 з метою забезпечення ефективного податкового адміністрування плати за землю надала інформацію щодо суттєвих змін в системі державного регулювання земельних відносин.

16:34 16.12.2021

Як зарахувати кошти на єдиний рахунок та сплатити з нього грошові зобов’язання

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що  єдиний рахунок – це рахунок, відкритий у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених Податкового кодексу України (далі – ПКУ), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

16:34 16.12.2021

Податкова амністія: обов’язкові документи надіслано наступного дня після подання декларації

Відповідно до п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, протягом визначеного підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування має право добровільно подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, одноразову (спеціальну) добровільну декларацію (далі – Декларація) в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

На Тернопільщині за нерухомість сплатили понад 167,1 млн гривень

Впродовж січня-листопада 2021 року платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Тернопілля трохи більше 167,1 млн грн цього платежу. Це перевищило очікувані надходження на 10 відсотків або 15,3 млн гривень. Приріст до відповідного періоду минулого року склав 31 відс. або 39,9 млн гривень.

16:33 16.12.2021

Офіційні доходи жителів Тернопільщини посприяли наповненню бюджетів майже на 4,7 млрд грн ПДФО

На 888,6 млн. грн більше, ніж торік сплатили жителі нашого краю податку на доходи фізичних осіб до бюджетів у січні-листопаді 2021 року. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михало Яцина. «З початку року надходження з податку на доходи фізичних осіб склали майже 4,7 млрд гривень. При цьому приріст до аналогічного періоду минулого року склав 23 відсотки».

16:11 14.12.2021

Нарахування мінімальної заробітної плати та утримання з її розміру ПДФО

Відповідно до ст. 1 Закону України від 24 березня 1995 року №108/95-ВР «Про оплату праці» із змінами та доповненнями (далі – Закон) заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

16:10 14.12.2021