2021-22 роки

Понад 335,6 млн грн податку на прибуток сплатили підприємства Тернопілля

Підприємства Тернопілля перерахували до Зведеного бюджету України понад 335,6 млн грн податку на прибуток, що на 35,1 млн грн або 12 відсотків більше, ніж очкувалося. Приріст до січня-жовтня 2020 року склав 114,9 млн грн або плюс 52 відсотки. До державної скарбниці надійшло трохи більше 291,2 млн грн, територіальні громади отримали 44,4 млн грн, що на 7 та 55 відсотків більше, ніж очікувалося. Тобто казна держави отримала додатково 19,3 млн грн податку на прибуток підприємств, а місцеві бюджети – 15,8 млн грн даного платежу.

10:08 05.11.2021

Алгоритм дій при зміні даних, що вносяться до облікової картки ФО – платника податків

Відповідно до п. 70.7 ст. 70 Податкового кодексу України та п. 1 розд. IХ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822 (далі – Положення №822), фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів (далі – податкові органи) відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви про внесення змін до Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків за формою №5ДР (далі – Заява за ф. №5ДР).

10:06 05.11.2021

Як отримати в електронному вигляді витяг з Реєстру неприбуткових установ та організацій

Відповідно до п. 12 прим. 1 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 (далі – Порядок №440), неприбуткові підприємства, установи та організації (далі – неприбуткова організація) може звернутися до контролюючого органу із запитом про отримання витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).

10:56 04.11.2021

Місцеві бюджети Тернопільщини отримали майже 4,6 млрд гривень податкових платежів

Впродовж десяти місяців цього року до місцевих бюджетів Тернопілля платники податків перерахували майже 4,6 млрд грн платежів. Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина, порівняно з січнем-жовтнем 2020 року сплата зросла на 857,5 млн грн або на 23 відсотки.

10:55 04.11.2021

Товари відвантажено під час перебування на спрощеній системі оподаткування: чи враховує отримані кошти платник податку на прибуток

Відповідно до абзацу першого п. п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

10:55 04.11.2021

Витрати, що мають право врахувати нотаріуси при визначенні доходу

При визначенні сукупного чистого доходу приватного нотаріуса враховуються витрати, наведені в Узагальнюючій податковій консультації щодо деяких питань оподаткування фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (приватних нотаріусів, адвокатів), затвердженій наказом ДПС України від 24.12.2012 №1185, та в Узагальнюючій податковій консультації щодо витрат приватного нотаріуса, затвердженій наказом Міндоходів України від 30.12.2013 №884.

10:54 04.11.2021

Криптовалюта при одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні

Відповідно до п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі, але не виключно:

10:54 04.11.2021

Протягом 10 днів придбано та продано об’єкт оподаткування: доцільність інформування

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків. Оскільки обов’язок повідомляти про наявність (реєстрацію) об’єкта оподаткування, встановлений п. 63.3 ст. 63 ПКУ, не містить винятків або обмежень, такий обов’язок має бути виконаний платником податків незалежно від строку, протягом якого платник володів або користувався відповідним об’єктом.

16:44 03.11.2021

Послідовність дій для реєстрації ПРРО

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України.

16:44 03.11.2021