За порушення при виплаті зарплати – до відповідальності

Дата: 30.12.2020 14:04

Головне управління ДПС у Тернопільській області проводить систематичну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг отримання легальної заробітної плати та негативного ставлення до неофіційних трудових відносин. Проте є роботодавці, які виплачують своїм працівникам заробітну плату без сплати податку на доходи фізичних осіб та внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Упродовж січня-листопада 2020 року працівники податкової служби краю на спільних з органами місцевої влади засіданнях комісій заслухали керівників 11 підприємств, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати, податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску. Після чого 10 підприємств виплатили 6 млн 464,1 тис. грн заборгованої зарплати. Відтак бюджети отримали 144,6 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 776,6 тис. грн єдиного внеску.

Крім того проведена індивідуальна роз’яснювальна робота із керівниками 199 підприємств. Її результатом стало те, що 185 таких субєктів господарювання погасили заборговану зарплату, виплативши 24 млн 472 тис. гривень. Додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 5 млн 2,5 тис. грн, а єдиного внеску – 14 млн 163,7 тис. гривень.

Окрему увагу податківці приділяють тим суб’єктам господарювання, які не дотримуються законодавства про оплату праці, виплачуючи своїм працівникам заробітну плату у мінімальному розмірі, чи нижче. Вони провели роз’яснювальну роботу з таких питань із посадовими особами 822 підприємств та організацій області. Позитивний результат не забарився, 772 підприємства підвищили рівень виплати заробітної плати своїм працівникам. При цьому бюджети отримали 6 млн 122,7 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 7 млн 334,7 тис. грн єдиного внеску.

За результатами контрольно-перевірочної роботи щодо платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи громадянам із порушенням вимог податкового та іншого законодавства, з початку року проведено 54 перевірки. Зокрема, інспектори перевірили 34 суб’єкти господарювання-юридичні особи та 20 підприємців. Порушникам нарахували 6,9 млн грн податків та зборів, зокрема, 5,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 522,7 тис. грн єдиного соціального внеску та 647,8 тис. грн військового збору.

Завдяки активізації роз’яснювальної роботи у листопаді додатково оформлено трудові відносини із 4484 працівниками.

Відділ пресслужби