квітень-вересень 2019 року

Викривачам корупції. Статус викривача

Особа, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривач), – особа, яка за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) іншою особою (частина перша статті 53 Закону). Суб’єкти, на яких поширюється дія Закону, визначені у статті 3 цього Закону.

14:52 30.08.2019

Святкуйте ювілей одруження разом з Мін’юстом!

День одруження – особлива дата  житті закоханих. Початок подружнього життя молодят називають зеленим весіллям. Свої символічні назви мають і річниці одруження. Наприклад, 5-річчя сімейного життя – це дерев’яне весілля. 10 років - трояндове або олов’яне. Скляне або, як ще кажуть, кришталеве весілля подружжя відзначає після 15 років у шлюбі, а після 20 – порцелянове.  Пари, які прожили разом чверть століття святкують срібне весілля. Після трьох десятиліть сімейного життя – перлинне. 35 річницю від одруження називають кораловим весіллям, а 40 - рубіновим. Після 45 років у шлюбі святкують сапфірове весілля. Золоте весілля відзначають пари, які одружені пів століття, смарагдове – подружжя, які разом 55 років, діамантове – 60. 65-річчя від одруження називають залізним весіллям, 70-річчя – вдячним.  Після 75 років подружнього життя чоловік та дружина святкують коронне весілля, а після 80 – дубове. 90-річчя сімейного життя називають гранітним весіллям. Ті ж подружжя, яким вдасться прожити у шлюбі століття, відзначатимуть червоне весілля.

14:52 30.08.2019

Кібербулінг – цькування в онлайн-режимі

Цькування може проявлятись як у вигляді психологічного тиску, так і фізичних знущань. Втім, бувають випадки, коли інструментами агресора стають соціальні мережі, форуми або чати.

12:53 28.08.2019

24 серпня — День Незалежності України

Вперше День Незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року – в пам'ять про те, що ще рік тому — 16 липня 1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». Згодом, 18 червня 1991 року, було внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів з’явився запис: «16 липня — День незалежності України». Рік потому, 5 червня, Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України». Тому від 1992 року День Незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

14:16 27.08.2019

Інтернет-магазини: як купувати безпечно

Покупки в Інтернеті - це зручно, швидко та приємно, якщо не забувати про обережність. Аби купувати безпечно, слід дотримуватися кількох нескладних правил.

16:29 22.08.2019

23 серпня – День Державного Прапора України

Державні символи — це закріплені в законодавстві країни офіційні знаки (зображення, предмети) чи звукові вираження, що в короткій формі виражають одну чи кілька ідей політичного, національного, історичного характеру і символізують суверенітет держави.

16:29 22.08.2019

У м. Кременець, на Замковій горі, вперше провели церемонію одруження в рамках послуги «Шлюб за добу»

Одружитися, не чекаючи 30-ти днів після подання заяви, тепер можна і в чарівному місті Кременець, що на Тернопільщині. Адже віднедавна там діє проєкт Міністерства юстиції України «Шлюб за добу».

16:28 22.08.2019

В першому півріччі в пологових області вручили понад 2250 свідоцтв про народження дітей

Зручно, швидко та доступно. Вже кілька років в Україні діє послуга Міністерства юстиції, завдяки якій молоді батьки можуть отримати перший документ новонародженого просто у пологовому будинку.

16:46 21.08.2019