2021-22 роки

Подання звітності з єдиного податку фізичними особами-підприємцями

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що ДПС України з метою забезпечення ефективності адміністрування єдиного податку з фізичних осіб інформує про те, що підприємці – платники єдиного податку при зміні податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району, подають Податкову декларацію платника єдиного податку за новою податковою адресою (основним місцем обліку) відповідно до п.296.4 ст. 296 Податкового кодексу України.

15:07 25.05.2021

Земельне уточнення для юрособи

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 та п. п. 265.1.3 п. 265.1 ст. 265 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків.

16:48 24.05.2021

Особливості моніторингу ризиків з ПДВ

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області начальниця управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Тернопільській області Наталія Волошинович під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувалася із додзвонювачами про ризики у ПДВ.

16:48 24.05.2021

Несплата податку з вини банку

Згідно з абзацами першим та другим п. 8.1 ст. 8 Закону України від 05 квітня 2001 року №2346-ІІІ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі – Закон №2346) банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження. У разі надходження розрахункового документа клієнта до обслуговуючого банку після закінчення операційного часу банк зобов’язаний виконати доручення клієнта, що міститься в цьому розрахунковому документі, не пізніше наступного робочого дня.

16:47 24.05.2021

Землевласники та орендарі спрямували для територіальних громад Тернопільщини майже 121,1 мільйонів гривень

Суттєву частку у надходженнях місцевих податків і зборів Тернопільщини складає плата за землю. Так, упродовж січня-квітня 2021 року власники та орендарі земельних ділянок сплатили до місцевих бюджетів краю 121,1 млн грн плати за землю. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження цього платежу зросли на 7,8 відсотка або на 8,8 млн грн більше.

16:47 24.05.2021

Винагорода за договорами цивільно-правового характеру підлягає відображенню у рядку 05 додатка 4ДФ

Відповідно до ст. 626 глави 52 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

12:45 21.05.2021

Жителям Тернопільщини повернули 9 млн грн податкової знижки

На початок травня 2021 року 3209 жителів Тернопільського краю подали декларації про майновий стан і доходи задля отримання податкової знижки. Вони заявили про 54,2 млн грн витрат. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість таких декларантів зросла на 644 особи, а сума витрат – на 19,9 млн гривень.

12:44 21.05.2021

Чи може юрособа перейти на єдиний податок протягом звітного року

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

12:44 21.05.2021

Втрачено чи зіпсовано «ідентифікаційний номер»: як отримати новий для малолітньої особи

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що при втраті або зіпсуванні документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) малолітньої особи (до 14 років), один з батьків (усиновитель, опікун, піклувальник) подає до контролюючого органу заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою №5ДР, при цьому пред’являє документ, що посвідчує його особу, та свідоцтво про народження дитини.