2021-22 роки

Як підприємцю на загальній системі оподаткування, котрі мають основне місце роботи, заповнити табличну частину Додатка ЄСВ 1 до Податкової декларації про майновий стан і доходи?

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування подають у складі Податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17.12.2020 № 783) (далі – Декларація), додаток ЄСВ 1 «Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (далі – Додаток ЄСВ 1).

16:47 22.02.2022

Законодавчі зміни ЗУ №1914: оподаткування доходів фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує платників податків щодо новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від 30.11.2021 №1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

16:47 22.02.2022

Тернопільщина: у січні суб’єкти господарювання працевлаштували понад 3400 осіб

Необхідність підвищення заробітної плати, відповідно до законодавства про оплату праці роз’яснили фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області керівникам 116 підприємств та організацій краю. Відтак 105 із них підвищили рівень заробітної плати своїм працівникам, а до бюджетів додатково надійшло 296,9 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 364,9 тис. грн єдиного внеску.

16:46 22.02.2022

Оподаткування ПДФО доходів, нарахованих юрособою – резидентом на користь фізособи у вигляді дивідендів

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), згідно з п. п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у підпунктах 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Законодавчі зміни ЗУ №1914: податок на додану вартість

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує платників податків щодо новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від 30.11.2021 №1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

16:42 22.02.2022

Електронний фіскальний чек створено із застосуванням ПРРО, але на вимогу покупця не надано: відповідальність для продавця

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

16:42 22.02.2022

Податкова амністія: чи декларувати рухоме чи нерухоме майно, яке отримане у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення

Згідно з п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.

09:26 18.02.2022

Підприємства Тернопільщини спрямували до зведеного бюджету 7,3 млн грн податку на прибуток

У січні цього року платники податків – юридичні особи Тернопілля сплатили до Зведеного бюджету України 7,3 млн грн податку на прибуток підприємств. Це перевищило очікувані більш на 119 відс, отож додатково до скарбниці надійшло 4 млн гривень. Порівняно з січнем 2021 року надходження з податку на прибуток підприємств збільшились на 3,5 млн гривень.

09:26 18.02.2022