Тернопільщина: у січні суб’єкти господарювання працевлаштували понад 3400 осіб

Дата: 22.02.2022 16:46

Необхідність підвищення заробітної плати, відповідно до законодавства про оплату праці роз’яснили фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області керівникам 116 підприємств та організацій краю. Відтак 105 із них підвищили рівень заробітної плати своїм працівникам, а до бюджетів додатково надійшло 296,9 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 364,9 тис. грн єдиного внеску.

Питання підвищення рівня зарплати податківці спільно з органами місцевої влади обговорювали з керівниками підприємств, де виплачували працівникам мінімальну заробітну плату та нижче. На засіданнях комісій заслухали керівників 6 таких юросіб. Після чого вони підвищили рівень виплати заробітної плати своїм працівникам. Як наслідок, до бюджету надійшло 19,4 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 23,6 тис. грн єдиного внеску.

Особливості погашення заборгованості із виплати заробітної плати розглянули під час бесід із представниками 8 підприємств краю, які її допустили. Тож 7 із них виплатили 332,9 тис. грн зарплатного боргу працівникам, а до бюджету перерахували 100,5 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 71 тис. грн єдиного внеску.

Завдяки активізації роз’яснювальної роботи щодо необхідності оформлення трудових відносин із найманими працівниками у січні роботодавці області працевлаштували 3444 осіб.