2021-22 роки

Які активи декларувати при податковій амністії

Відповідно до п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларації), зокрема, нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості).

Законодавчі зміни ЗУ №1914: спрощена система оподаткування для фізичних осіб

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує платників податків щодо новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від 30.11.2021 №1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

09:11 18.02.2022

Територіальні громади Тернопільщини отримали у січні майже 105,1 млн грн єдиного податку

Майже 105,1 млн грн єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, у січні 2022 року. Про це повідомив начальник Головного упарвління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина. Він зазанчив, що приріст платежу до аналогічного періоду минулого року склав 30 відсотків або 24,1 млн грн, а до очікуваних – плюс 21 відсоток або на 18,2 млн грн більше.

09:11 18.02.2022

Особливості оподаткування доходів платника податку – спеціаліста резидента Дія Сіті, що виплачуються на його користь у вигляді заробітної плати, винагороди за гіг-контрактом чи авторської винагороди

Доходи платника податку – спеціаліста резидента Дія Сіті, які виплачують на його користь резидентом Дія Сіті у вигляді заробітної плати; винагороди за гіг-контрактом, у тому числі винагороди за створення та перехід прав на твори, створені за замовленням; авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори, оподатковують податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків.

09:10 18.02.2022

Табу для обрання єдиного податку четвертої групи юрособою

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що Законом України від 30 листопада 2021 року №1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» внесено зміни до розділу XIV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) «Спеціальні податкові режими», які набрали чинності з 01.01.2022.

09:10 18.02.2022

Який порядок оподаткування ПДФО іноземних доходів?

Відповідно до п. 170.11 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відс.).

09:09 18.02.2022

Законодавчі зміни ЗУ №1914: погашення податкового боргу

09:09 18.02.2022

Отримання картки платника податків – популярна послуга серед жителів Тернопілля

Упродовж січня цього року фахівці структурних підрозділів Головного управління ДПС у Тернопільській області надали 8896 адміністративних послуг, у тому числі підрозділом електронних сервісів надано 6016 таких послуг.

09:08 18.02.2022

ДПС – про плату за ліцензії

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що ДПС України надала роз’яснення (лист від 09.02.2022 №2437/799-00-09-03-02-07) щодо практичного застосування окремих норм законодавства в частині справляння плати за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами.

09:08 18.02.2022