2021-22 роки

Щодо дії мораторію на перевірки

Мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності продовжує діяти в редакції Закону України від 17.03.2020 №533-ІХ, якою враховано баланс інтересів громадян, суб’єктів господарювання та держави.

15:40 20.01.2021

Заповнення звіту із єдиного внеску за рік платниками, що звільнені від його сплати через ковід

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що платниками, звільненими від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску відповідно до вимог Законів України від 17 березня 2020 року №533-ІX та від 4 грудня 2020 року №1072-IX у Звіті про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (Форма №Д5 (річна)) (далі – Звіт), за звітний 2020 рік графи 3 та 4 таблиці 1 заповнюються таким чином:

15:40 20.01.2021

На Тернопільщині за продаж неповнолітнім цигарок та алкоголю анулювали ліцензії

Упродовж 2020 року фахівці управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Тернопільській області провели 290 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. До порушників застосували фінансові санкції на суму 14 млн 634,6 тис. гривень.

13:26 18.01.2021

РРО: застосування та відтермінування для підприємців

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що 1 серпня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг». Даний документ визначає застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Ставка 7% та звітність з ПДВ – за новою формою

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує платникам податків, які є платниками ПДВ, що декларацію з податку на додану вартість за грудень 2020 року, термін подання якої спливає 20 січня 2021 року, потрібно буде  складати та подавати до органів ДПС вимог Закону України №962-ІХ  від 4 листопада  2020 року  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій», яким були внесені зміни до Податкового Кодексу України. Який набрав чинності з  23 грудня 2020 року.

13:25 18.01.2021

Преференції для бізнесу: списання штрафних санкцій та пені

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що Законом України від 4 грудня 2020 року №1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-CoV-2» (далі – Закон №1072), який набрав чинності з 10.12.2020 року, внесено зміни, зокрема, до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), який доповнено пунктом 23.

Деклараційна кампанія – 2021: актуальні питання

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо декларування доходів, отриманих громадянами у 2020 році.

10:07 16.01.2021

На Тернопільщині податківці надали понад 105 тисяч адмінпослуг

Торік фахівці структурних підрозділів Головного управління ДПС у Тернопільській області надали платникам 105 013 адміністративних послуги. Варто зазначити, що зросла кількість тих, хто активно використовував електронні сервіси податкової служби, застосовуючи цифровий підпис. Найпопулярніший – Електронний кабінет, за допомогою якого платники можуть не лише подавати звітність, а й стежити за сплатою податкових платежів, отримувати довідки тощо. Тим більше, що в час протиепідемічних обмежень дистанційне спілкування – безпека для власного здоров’я та своїх родин.

Податкова знижка – без медичних витрат 2020 року

До переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п. п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю), а також сума коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку особою з інвалідністю, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині з інвалідністю у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування, крім:

10:06 16.01.2021

Коли найманому працівнику нараховано та утримано зменшену суму ПДФО

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, якщо в ході перевірки виявлено, що податковий агент під час виплати доходу (авансу) не нараховує або нараховує не в повному обсязі податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), контролюючим органом визначається сума податкового зобов’язання з ПДФО та приймаються відповідні податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій, а саме накладається штраф в розмірі 10 відс. суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.