2021-22 роки

На соціальні потреби Тернопільщина перерахувала 319,5 млн грн єдиного внеску

Упродовж січня цього року платники податків нашого краю сплатили 319,5 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. «Додатково до державної скарбниці сплатили 25,8 млн грн цього платежу, оскільки до очікуваних надійшло плюс 8,8 відсотка», – розповів начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина. Він також повідомив, що приріст єдиного внеску до січня 2020 року склав 30,2 млн грн або на 10,4 відсотка більше.

15:16 03.02.2021

У податковій можна «купити» страховий стаж

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що громадяни, які у певні періоди офіційно не працювали та не належали до категорії застрахованих осіб, мають право укласти договір про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (за попередні періоди) або договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (на майбутній період).

15:16 03.02.2021

Можна продовжити дію ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України від 4 грудня 2020 року №1071 «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2» внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).

Зведений бюджет отримав від Тернопільщини понад 787,3 млн грн платежів

Упродовж січня цього року платники податків Тернопілля сплатили до Зведеного бюджету України 787,3 млн грн податків і зборів. «Приріст надходжень до січня 2020 року склав 156,6 млн грн або плюс 24,8 відсотка», – зазначив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина.

15:15 03.02.2021

Звітувати з Єдиного внеску необхідно за оновленою формою

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що з 1 лютого 2021 року звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) подається в оновленій формі, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 05.11.2020 №670 «Про затвердження Змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.12.2020 за №1289/35572 (далі – Наказ №670).

15:15 03.02.2021

Заява за ф. №5ДР: щоб змінити дані малолітньої особи в «ідентифікаційному номері»

Відповідно до п. 70.7 ст. 70 Податкового кодексу України від та п. 1 розд. IХ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822 (далі – Положення №822) фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) за формою №5ДР (далі – Заява за ф. №5ДР).

15:15 03.02.2021

Репетиторів запрошують до декларування доходів

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу вчителів та викладачів, які не зареєстровані суб'єктами підприємницької діяльності, про обов’язок декларування доходів, отриманих внаслідок надання в 2020 році репетиторських послуг учням та студентам.

15:14 03.02.2021

Коли «загальносистемником» авансові платежі з ПДФО сплачені до бюджету несвоєчасно

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи-підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

На Тернопільщині мікробізнес переважає

Станом на початок цього року на обліку в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області перебувало 59388 основних платників податків. Понад 59 відсотків із них – приватні підприємці, а це 35052 особи. Решта платників є юридичними особами – 24333. Порівняно з минулим роком кількість суб’єктів господарювання зросла відповідно на 727 та 835 осіб.

15:49 01.02.2021

Шосту річницю з дня створення відзначає спецпідрозділ податкової міліції у зоні бойових дій.

Шість років тому керівництвом держави прийнято рішення про участь податкової міліції у проведенні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.