2021-22 роки

Сучасні ґаджети на заміну класичним касовим апаратам

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, якщо суб’єкт господарювання, має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України.

12:30 08.02.2021

Борги з єдиного внеску знову списують «сплячим» підприємцям

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України від 4 грудня 2020 року №1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» врегульовано списання недоїмки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тих платників, які звернулися із заявами про списання на підставі Законів України від 13 травня 2020 року №592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон №592) та від 14 липня 2020 року №786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» (далі – Закон №786), у строк до 31 серпня 2020 року, але їх діяльність як суб’єктів підприємницької діяльності на момент звернення вже була припинена в періоді з 1 січня 2017 року до 3 червня 2020 року.

14:46 05.02.2021

Ви запитували на «гарячій лінії»

Жителька Тернополя виїхала за кордон, де працює у приватній компанії. Легально отримує зарплату і сплачує податки. Чи потрібно їй декларувати такі іноземні доходи?

14:45 05.02.2021

Підприємства Тернопільщини спрямували до зведеного бюджету 3,8 млн грн податку на прибуток

У січні цього року платники податків-юридичні особи Тернопілля сплатили до Зведеного бюджету України 3,8 млн грн податку на прибуток. Це перевищило очікувані надходження на 37,6 відс., отож додатково до скарбниці спрямували мільйон гривень.

12:33 05.02.2021

Умови для обрання єдиного податку третьої групи юрособами

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що Законом України від 1 грудня 2020 року №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» з 01.01.2021 внесено зміни, зокрема, до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо визначення річного обсягу доходу.

12:32 05.02.2021

Продаєте сільгосппродукцію? Загляньте до Податкового кодексу

Доходи фізичних осіб від продажу власної продукції тваринництва у розмірі 300 000 грн у 2021 році – не підлягають оподаткуванню. Про це зазначили в управлінні податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Тернопільській області. Такий неоподатковуваний розмір в сумі 50 мінімальних зарплат передбачено пунктом 165.1.24 Податкового кодексу України.

Територіальні громади Тернопілля отримали понад 355 млн грн податків

З початку цього року приріст надходжень до місцевих бюджетів Тернопільщини склав 19,3 млн грн або на 5,8 відс. більше, ніж у січні 2020 року. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина. «Загалом упродовж січня цього року платники податків перерахували на розвиток територіальних громад 355,1 млн гривень», – зазначив він.

16:38 04.02.2021

Про набутий статус пенсіонера інформувати податкову не варто

Відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 464) фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства (якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах) звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

16:38 04.02.2021

ДПС у січні опрацьовано 4 млн розрахункових документів про сплачені суми податків на нові рахунки

З 1 січня 2021 року в Україні у зв’язку з врегулюванням територіального устрою відповідно до вимог постанови «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 № 807-ІХ, прийняттям Закону України «Про Державний Бюджет України на 2021 рік» та внесенням змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»:

16:38 04.02.2021

Видача довідки про відсутність заборгованості з платежів – за належно оформленою заявою

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання на те, що порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Порядок), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 №733.

15:17 03.02.2021