На Тернопільщині до місцевих скарбниць надійшло 26,2 млн грн земельної плати

Дата: 25.02.2022 12:37

У січні 2022 року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 26,2 млн грн плати за землю, що 2,6 млн грн більше, ніж торік.

При цьому майже 90 відсотків сплати – внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували територіальним громадам з початку року 23,5 млн грн земельної плати, що складає плюс 2,5 млн грн до січня 2021 року.

Фізособи поповнили місцеві скарбниці, сплативши 2,7 млн грн цього платежу. Приріст до аналогічного минулорічного періоду склав 136,5 тис. гривень.

Вважаємо за доречне нагадати, згідно з нормами Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Юрособи – платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня та  подають податкову декларацію на поточний рік до податкових органів за місцезнаходженням земельних ділянок не пізніше 20 лютого поточного року. Це звільняє від обов'язку подавати таку звітність щомісячно.