2021-22 роки

Оплата за навчання підприємством: чи буде податкова знижка для працівника

Згідно з п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

14:52 25.06.2021

Коли треба повернути залишки невикористаної валюти під час відрядження

Відповідно до п. 16 розд. І Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 2 січня 2019 року №5 (далі – Положення №5), розрахунки за зовнішньоекономічними операціями здійснюються виключно через рахунки в банках.

14:38 25.06.2021

Через сервіс «Е-повернення» платники Тернопільщини отримали понад 34 млн гривень

За 5 місяців цього року Головним управлінням ДПС у Тернопільській області сформовано 2140 електронних висновків щодо повернення помилково та/або надміру сплачених коштів. Платникам повернуто 34 млн 153 тис. гривень.

14:37 25.06.2021

Чи треба платити до дати оформлення за успадковану нерухомість у разі смерті власника нерухомості

Відповідно до п. 36.1 ст. 36 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ, законами з питань митної справи.

16:42 23.06.2021

Порядок, підстави, терміни продовження строків проведення перевірок

Відповідно до абзацу другого п. 82.1 ст. 82 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 77 ПКУ, можливе за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків – не більш як на 10 робочих днів.

16:41 23.06.2021

Місцеві бюджети Тернопільщини отримали понад 50 млн гривень податку на нерухомість

На Тернопільщині власники нерухомості за 5 місяців 2021 року сплатили до місцевих бюджетів 50,4 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 17,2 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

16:40 23.06.2021

Квадратні метри для оренди: спрощенець чи фізособа

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що пунктом 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлені умови перебування фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у відповідних групах платників єдиного податку.

16:45 22.06.2021

Кому податкова служба може розповісти про отримані доходи фізичних осіб

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що персональні дані фізичних осіб – платників податків із Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО) є інформацією з обмеженим доступом.

16:45 22.06.2021