2021-22 роки

Придбано юрособою орендовану земельну ділянку: час для сплати земельного податку

Відповідно до п. п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (далі – орендна плата).

09:32 14.06.2021

Чи треба ще звітувати по воді за місцем податкової реєстрації, коли відзвітовано за місцезнаходженням водного об’єкта

Відповідно до п. п. 257.3.4 п. 257.3 ст. 257 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник рентної плати до закінчення визначеного розд. II ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений ст. 257 ПКУ, подає до відповідного контролюючого органу за місцем податкової реєстрації податкову декларацію, яка містить, зокрема додатки з рентної плати за спеціальне використання води.

На Тернопільщині оформили в податковій майже 10800 електронних ключів

Упродовж січня-травня цього року представники бізнесу та жителі Тернопільського краю отримали 10752 сертифікати електронного цифрового підпису. Для цього вони звертались у сектор реєстрації користувачів управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДПС України, що діє у Центрі обслуговування платників Тернопільської ДПІ. Дана послуга з видачі посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису для юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадян є безкоштовною, займає декілька хвилин, а надає широкі можливості для користування електронними сервісами податкової служби. А це дуже комфортно, оскільки можна подати звітність у зручний для себе час доби через "Електронний кабінет", переглянути стан сплати податкових платежів, перевірити на часність свого бізнес-партнера тощо.

09:32 14.06.2021

Застосування РРО: від обліку до штрафу

Основним нормативно-правовим актом, що встановлює правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій, є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. №265/95-ВР (далі – Закон №265), який є спеціальним законом. Дія його поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

11:30 11.06.2021

Посеред року позбулися нерухомого майна разом із стаціонарним джерелом забруднення: коли припинити подання декларації екологічного податку

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 ПКУ та чинному на час її подання.

11:29 11.06.2021

Скарга зупиняє виконання платником грошових зобов’язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що відповідно до п. 56.15 ст. 56 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) скарга, подана із дотриманням строків, визначених абзацом першим п. 56.3 ст. 56 ПКУ, зупиняє виконання платником податків грошових зобов’язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.

11:29 11.06.2021

Майже 22 млн грн податкового боргу сплатили до бюджету підприємства Тернопільщини

Станом на початок червня 346 підприємств області зменшили свій податковий борг у розмірі 21,9 млн гривень. При цьому 216 суб’єктів підприємництва сплатили усю заборгованість на суму 12 млн гривень.

Бізнес Тернопільщини сплатив на 65,6 відсотків ПДВ більше, ніж торік

У січні-травні цього року суб’єкти господарювання Тернопільської області сплатили до державної скарбниці 923,4 млн грн податку на додану вартість. Це перевищило очікувані надходження, тож бюджет додатково отримав 7,9 млн грн даного платежу. Порівняно з п’ятьма місяцями 2020 року приріст ПДВ склав 365,7 млн грн або плюс 65,6 відсотка. В середньому щомісяця цьогоріч платники перераховували до держбюджету 184,7 млн грн, а це на 73,2 млн грн більше, ніж минулоріч.

11:18 11.06.2021

Щоб не прогледіти повідомлення на сплату земельного податку

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу громадян, що відповідно до п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

11:18 11.06.2021

Випадки заміни особам, що провадять незалежну професійну діяльність, повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що відповідно до п. 6 розд. ІІІ Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 №1162 (далі – Порядок №1162), при внесенні змін до даних, що вказуються у повідомленні про взяття на облік платника єдиного внеску за формою №2-ЄСВ (далі – повідомлення за ф. №2-ЄСВ), наведеною у додатку 3 до Порядку №1162 (найменування, прізвище, ім’я, по батькові, місцезнаходження, місце проживання платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), контролюючого органу, в якому платник ЄВ перебуває на обліку тощо), повідомлення за ф. №2-ЄСВ підлягає заміні у контролюючому органі.

11:17 11.06.2021