2021-22 роки

Погашення боргу фізичними особами

У першій декаді липня в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області начальник управління по роботі з податковим боргом Михайло Манастирський під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами про борги фізичних осіб.

17:08 12.07.2021

Офісна кава – без оподаткування ПДФО

Згідно з п. п. «а» п. п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, зокрема, у вигляді харчування,безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених ПКУ для оподаткування прибутку підприємств.

17:07 12.07.2021

Кодексні терміни для реєстрації платником ПДВ

Головне управління ДПС у Тернопільській області зазначає, що відповідно до п. 183.9 ст. 183 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви до контролюючого органу внести до реєстру платників податку запис про реєстрацію такої особи як платника податку:

17:07 12.07.2021

Статус внутрішньо переміщеної особи надає право на податкову знижку

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

Жителі Тернопільщини отримали 11650 електронних цифрових підписів

Упродовж першого півріччя цього року фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області надали 49012 адміністративних послуг. Порівняно з січнем-червнем минулого року кількість наданих послуг збільшилася на 1 621.

17:06 12.07.2021

Постачання товарів/послуг на суму більше 1 млн грн – час реєструвати платника ПДВ

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої-третьої групи.

15:22 09.07.2021

Податкова знижка для фізичних осіб

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що порядок застосування податкової знижки визначений ст. 166 Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

15:22 09.07.2021

Бізнес Тернопільщини сплатив на 60,5 відсотків ПДВ більше, ніж торік

У першому півріччі цього року суб’єкти господарювання Тернопільської області сплатили 1 млрд 39,3 млн грн податку на додану вартість. «Плюс до очікуваних надходжень склав 16,9 млн грн, а приріст до січня-червня 2020 року перевищив 391,7 млн грн цього платежу», – розповів виконувач обов’язків начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Сергій Бабій. У середньому щомісяця цьогоріч бізнес нашого краю перераховував до держбюджету 173,2 млн грн ПДВ, а це на 60,5 відсотка або 16,9 млн грн більше, ніж торік.

15:21 09.07.2021

Зміни в установчих документах зумовлюють подання заяви неприбутковою організацією

При зміні організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів (або установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) до контролюючого органу подається реєстраційна заява з позначкою «зміни», до якої додаються копії документів відповідно до п. 6 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі – Порядок). Заява та копії документів повинні бути подані протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації таких змін, а у разі, коли державна реєстрація змін не здійснюється, протягом 10 календарних днів з моменту виникнення зазначених у п. 14 Порядку обставин.

15:21 09.07.2021