2021-22 роки

На розвиток територіальних громад Тернопілля землевласники спрямували 319,5 млн грн земельної плати

Упродовж дев’яти місяців цього року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 319,5 млн грн плати за землю. Це перевищило очікувані надходження на 8 відсотків. Відтак бюджети додатково отримали 24,7 млн гривень. Приріст до січня-вересня 2020 року склав 43,8 млн гривень.

12:11 22.10.2021

У прикладі від ДПС – заповнення реквізиту «Призначення платежу»

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що під час сплати (стягнення) податків, зборів, платежів, єдиного внеску з використанням єдиного рахунку реквізити «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюються відповідно до Порядку, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року №666. Заповнення реквізитів здійснюється наступним чином:

12:11 22.10.2021

Щоб не помилитися у сплаті єдиного внеску на день

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до абзацу третього частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону №2464, зокрема, ФОП – платники ЄП зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону №2464).

12:10 22.10.2021

Коригування та виправлення помилок сум єдиного внеску

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 №773).

12:10 22.10.2021

Імпорт/експорт алкоголю, тютюну, пального за наявності ліцензії

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» імпорт, експорт алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності без наявності ліцензії. Оптова торгівля на території України алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється за наявності у суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

12:10 22.10.2021

Власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини майже 135,1 млн гривень

Упродовж трьох кварталів цього року місцеві бюджети територіальних громад Тернопільщини отримали майже 135,1 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це перевищило очікувані надходження на 11,7 млн гривень, а порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 31,6 млн гривень.

12:09 22.10.2021

Карантинна пеня підлягає списанню

Відповідно до п. п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до ст. 50 ПКУ, – після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання.

12:09 22.10.2021

Щоб не розгубитися, коли відмовлено у реєстрації податкової накладної

Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за №1245/34216 (далі – Порядок №520).

14:47 19.10.2021