День вихователя і всіх дошкільних працівників «А дітки їх кличуть «мамо»!

Дата: 28.09.2016 12:08

Фото без опису

27 вересня відсвяткували професійне свято люди неймовірної професії – вихователі. Це перші люди, котрим матуся довіряє своє дитя. Саме вони готують діток до самостійного життя. Вчать вчитися, цікавитися, любити.

Отож, в честь цього свята, дозвольте познайомити вас, дорогі читачі, із неймовірно теплим, затишним дитячим садком "Журавлик", котрий є в с. Баворів Великогаївської громади. Ми попросили завідувача Марію Матвіївну Алексевич розповісти про свій дитячий садочок.

«Це просторий одноповерховий будинок, що складається з трьох корпусів, які розраховані на 2 групи. Нині в садочку діє одна різновікова группа, в якій перебувають 20 дітей.

В нашому садочку працюють: завідувач - Алексевич Марія Матвіївна, вихователь - Горват Любов Зіновіївна, пом.вихователя - Паряк Уляна Олегівна, завгосп - Лис Марія Миронівна, кухар - Валіон Марія Миколаївна, оператор по пранню білизни - Скочеляс Оксана Богданівна, музичний керівник - Зелений Михайло Іванович, кочегар - Алексевич Роман Богданович.

З кожним роком наш садочок оновлюється, стає багатшим. А піклуються про нього наші батьки, фермер с.Застав'є Бучинський Анатолій Євгенович та засновник садочка - Великогаївська сільська рада. Велике спасибі їм усім, а також нашому попередньому засновнику Баворівській сільській раді на чолі з тодішнім головою села Гордій Василем Степановичем, який допоміг нам поміняти вікна, двері, перекрив 2/3 частини садочка.

Одне з найважливіших місць у навчально-виховному процесі садочку  займає зображувальна діяльність. Вихователь у своїй роботі використовує нетрадиційні підходи, а саме: малювання пальчиком, свічкою, долонею, зубною щіткою, зібганим папером. Ці нові технології приносять дітям радість та задоволення.

Фото без опису

Рухливі ігри, сюжетно-рольові, дидактичні, інсценізація казок, святкові ранки - це найцікавіші, найулюбленіші заняття дітей, під час яких діти проявляють свої здібності, отримують насолоду.

Важливе місце в нашій діяльності займає патріотичне виховання. Патріотичне почуття дітей в ДНЗ засноване на їх інтересі до найближчого оточення.  Ми  формуємо у дітей уявлення  про сім'ю, родину, рід і родовід, про історію держави, державні символи, ознайомлюємо їх з традиціями і культурою свого народу. Возимо діток на екскурсії до історичних пам'яток, визначних місць, вулиця рідного села; проводимо бесіди з цікавими людьми; спостереження тощо. В груповій кімнаті створено національно-патріотичний куточок.

Разом з працівниками садочку та батьками ми живемо за такими основними принципами:

Менше сварити - більше хвалити!

Менше карати - більше любити!

Менше вимог - більше послідовності!

Менше скарг - більше життєлюбства!

Менше погроз - більше радості!

Я вітаю всіх працівників дошкільних закладів  Тернопільського району , відділ освіти виконавчого комітету Великогаївської сіьської ради, відділ освіти Тернопільської РДА, вчителів Баворівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.  з освітянськими святами. Бажаю всім миру, здоров'я, невичерпних творчих сил, щастя і натхнення, нехай Ваша щоденна, самовіддана праця примножить добро у світі», - розповіла Марія Матвіївна.