Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Щедрий коровай цьогорічних жнив у Великогаївській громаді

Дата: 19.08.2024 14:28
Кількість переглядів: 109

Фото без опису

Не дивлячись на війну в країні, наші аграрії тримають свій фронт, і з великою любов’ю та нескінченною вдячністю до землі збирають з поля результат вкладеної праці.

Найшвидші та найспекотніші жнива в історії позаду. На великогаївських ланах вже не чути комбайнів, натомість на полях гудять трактори, готуючи землю до майбутніх врожаїв. Як жнивували у воєнному 2024 розповідають аграрії нашого краю:

  • Дякуємо Богу та Збройним силам України за щедрі врожаї цьогорічні, - Юрій Березовський.

У приватному підприємстві «Агрон» у Товстолузі ці жнива називають рекордними, бо віджнивували на 2 тижні раніше.

- Ці жнива, як і попередні, є великою відповідальністю для нас, хліборобів. Жнива – підсумок року, пожинання всіх плодів, які вкладаємо в земленьку і яка віддячує добрими врожаями, - розповідає пан Юрій.

- Дякую Богу за хліб цього року, бо це дійсно ласка Божа мати хліб на столі. Хоч яка б людина не була розумна, але все у руках Господа, і на все воля Божа. Я дякую своєму колективу за віддану співпрацю, порозуміння, сили, які вони вкладали у нашу спільну роботу. Наш результат роботи - завдяки нашій організованості, професіоналізмі кожного працівника, що дає впевненість у дні завтрашньому. Жнива цього року – рекордні за терміном: ми закінчили жнивувати 28 липня, ще за своєї діяльності ми не завершували жнива так швидко. Зібрали щедрий врожай хорошої якості. Тому хочу запевнити жителів як громади, так і України, що ми будемо мати хліб, і будемо мати чим поділитися з країнами, які мають у цьому потребу. Така доля хліборобська – ніколи відпочивати, ще не встигли зібрати хліб, а вже триває підготовка до посіву наступного врожаю. Ми вже встигли посіяти першу озиму культуру – ріпак, в оптимальні терміни з хорошими прогнозами на майбутнє. Приблизно на 20-25% не вистачає працівників, бувало, що у гарячу пору люди відпочивали лише 4-5 годин, щоб з найменшими втратами віджнивувати.

Добре зібраний урожай – це можливість підняти орендну та заробітну плату, збільшення відрахувань податків, і найголовніше – це можливість знову максимально допомагати Збройним силам України і наближати нашу спільну вимолену Перемогу.

  • Ми щиро вдячні кожному, хто захищає Україну, її золотисті лани, і завдяки кому, ми маємо можливість зібрати щедрі врожаї, - Володимир Крупніцький.

В «Агрофірмі «Медобори» у Скоморохах пишно квітнуть троянди, поряд з якими кипить робота працівників. Хоч і вимолочене зерно вже давно у складах чекає наступних етапів, роботи вдосталь для усіх, адже продукція «Агрофірми «Медобори» добре знана не лише на Тернопільщині, а й в Україні та за її межами. В один з таких складів відчиняє ворота керівник фірми Володимир Крупніцький та додає:

- Жнива цього року гарячі. Техніка зайшла у поле на 2 тижні швидше, ніж зазвичай. Найбільше хвилювалися за пожежну безпеку. Будь-який неправильний рух міг бути спалахом посеред поля і коштувати нам дуже дорого. Тому щодня нагадували про це працівникам впродовж усіх жнив. Ситуація в країні ставила під загрозу збирання хліба, адже не вистачало персоналу. Ми зареєстрували підприємство як критичне, тому маємо певний відсоток заброньованих працівників. Зараз напрацьовуємо варіант, щоб збільшити цю кількість, що допоможе втримати певний баланс у роботі.

Кожна зернинка, зібране нами – це результат сумлінної праці та інноваційного підходу. Завдяки вкладеним зусиллям, ми впевнено забезпечуємо ринок країни якісною сільськогосподарською продукцією. Жнива – це не лише підсумок сезону, а й натхнення на нові звершення у майбутньому. Тому ми щиро вдячні кожному, хто захищає Україну, її золотисті лани, і завдяки кому, ми маємо можливість зібрати щедрі врожаї.

Поряд зі складами, налитий гарячим сонцем та літнім дощем, сад. Пишний та ошатний, попри молодий вік. Де-не-де вже можна скуштувати перший урожай, який так дбайливо виплекали руки садівників.

А до найпахучіших у Скоморохах троянд одна за одною злітаються бджоли, нагадуючи: літній день рік годує.

  • Дякуючи Богу, нашим Збройним силам України ми працюємо, сіємо і збираємо, щоб мати хліб на столі, - Андрій Дідик.

Керівника ПП «Дідик-2012» Андрія Дідика у цю гарячу пору зустрічаємо у полі. Останні акорди подають комбайни. Підприємство завершує жнивувати та поряд з тим засіває поля озимим ріпаком.

- Жнивувати розпочали з озимого ячменю, тоді був горох, ріпак, зараз збираємо озиму пшеницю, - під гул техніки розповідає Андрій Дідик. За кількістю врожаю зазначу, що на окремих культурах було збільшення врожайності порівняно з минулим роком. Чого не можу сказати про горох, врожайність якого цього року менша. Можливо, це пов’язано із аномальною спекою або ж із приморозками, які обійняли рослинку ще на сході. І майже одразу на ринку з’явився попит за цією культурою і, відповідно, висока ціна. Жаркі жнива цього року покликали нас у поле раніше, ніж зазвичай, але це аж ніяк не вплинуло на якість зерна. Аномальна спека не завдала шкоди культурам, які ми збираємо. Є певні частини полів, де ще триває збір урожаю. Тут особлива кліматична зона була завжди. І хоч жнива рекордні по часу, але в нас ще гудуть комбайни, бо тут пшениця завжди достигає на 2 тижні пізніше (смієт.)

Будь-яка робота у час війни є певним викликом. Для кожного, мабуть, фермера зараз болючим є питання з кадрами. Цього року ми покликали на роботу комбайнерів, які вже на заслуженому відпочинку. Звісно, новітня техніка, на якій вони вже не працювали, стала викликом, проте з усім справилися, вивчили та однією командою зібрали урожай. Дякуючи Богу, нашим Збройним силам України ми працюємо, сіємо і збираємо, щоб мити хліб на столі.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь