Питель Микола

Дата: 08.08.2024 08:29

Микола Петрович Питель

(13.02.1977 р.н. – 22.12.2022 р.)

житель с. Грабовець

позивний «БОРСУК»

старший водій 1 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 6 стрілецької роти 2 стрілецького батальйону військової частини А0998.

загинув, захищаючи Україну, біля Бахмута Донецької  області .

Вічна пам’ять Герою! Навіки у наших серцях!

Микола Петрович - родом із Товстолуга, закінчив місцеву школу, одружений у с. Грабовець.

На захист країни став ще у 2014 році. Микола був одним із тих, хто міцно тримав оборону Донецького аеропорту. Згодом повернувся до звичного життя.

У лютому 2022 року, коли розпочалася повномасштабна війна, з перших днів чоловік знову у перших рядах вирушив на захист України. Спочатку входив до складу окремої бригади територіальної оборони міста Тернопіль, тоді з побратимами із Великогаївської громади відправилися на військові навчання у Яворів, далі була Київщина. Микола боронив Херсон, коли ворог був звідти у кількох кілометрах. На декілька днів військового відпустили додому. Встиг зустрітися з рідними та друзями. Впевнено казав, що обовязково повернеться. Після відпустки чоловік відправився в епіцентр боїв за Донбас–нескорений Бахмут. Тут щодня безжально ворог обстрілює будівлі та вбиває військових. На жаль, 22 грудня 2022 року після чергового артилерійського обстрілу Микола Питель загинув.

Як і обіцяв,повернувся додому. Назавжди. Попрощатися із військовим прийшли сотні жителів громади, друзі, побратими.

Поховали загиблого воїна у с. Грабовець. Високо над могилою Героя України, який загинув за незалежність рідної землі, майорить синьо-жовтий Прапор України .

Щиро співчуваємо рідним та близьким Миколи. Вічна память Герою!