Горейда Віктор

Дата: 08.08.2024 08:18

Горейда Віктор Іванович

(21.03.1977 р.н. - 09.07.2022р.)

житель с. Великі Гаї

позивний «ГОРА»

командир 2-го стрілецького відділення

стрілецького батальйону військової частини А0998

загинув, захищаючи Україну, в районі населеного пункту Часів Яр на Донеччині

Вічна пам’ять Герою! Навіки у наших серцях!

Український військовий, служив у лавах Збройних сил України, пенсіонер органів внутрішніх справ, люблячий батько та коханий чоловік.

Народився 21 березня 1977 року в с.Щепанів Козівського району, Тернопільської області. Навчався у  Тернопільському комерційному інституті. Також закінчив Тренінговий центр при Головному управлінні Національної поліції в Чернівецькій області з найвищою відзнакою: "БАРС".

Служив в органах внутрішніх справ з 1997 до 2008 року. Приймав участь у миротворчій місії ООН у Косово, де був нагороджений у 1999 році медаллю: "Захиснику вітчизни" та у 2011 році відзнакою МВС України: "За миротворчу діяльність".  Пішов добровольцем в лави Збройних сил України у перші дні війни та був мобілізований 28 лютого 2022 в роту охорони.

Згодом був призначений командиром 2-го стрілецького відділення стрілецького батальйону військової частини А0998.

Загинув, вірний військовій присязі, 9 липня 2022 року, внаслідок ракетного удару в районі населеного пункту Часів Яр на Донеччині, приймаючи участь у заходах із забезпечення оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації.

Похований 14 липня 2022 року на кладовищі с. Великі Гаї, Тернопільського району, де збудував будинок та жив останні роки свого життя.

Посмертно нагороджено Орденом "За мужність" III ступеня та Орденом "Хрест Героя". Також сержанту Горейда Віктору Івановичу присвоєно звання: "Почесний громадянин міста Тернополя".

У нього залишились дружина та двоє синів.