Микола Юречко

Дата: 08.08.2024 08:12

Юречко Микола Васильович

(18.12.1974 р.н. – 09.05.2016 р. )

житель с. Заставє

командир мінометної батареї 53-ї окремої механізованої бригади

помер, внаслідок поранення, захищаючи Україну

Вічна пам’ять Герою! Навіки у наших серцях!

«Сидіти на одному місці – це не моє, мені потрібен рух», - рідні
військовослужбовця Миколи Юречка досі згадують його слова.

Народився та виріс у звичайній українській сім’ї. Вчився і закінчив Баворівську ЗОШ I-III ступенів. Доля склалася так, що Бог не послав йому власної сім’ї, тому він мешкав зі своєю старенькою мамою і молодшим братом Ігорем, був
їхнім годувальником, підтримкою та опорою. Микола був висококваліфікованим зварювальником і працював у ТОВ «Нове
життя», що у Застав’є. На фронт його кликали ще під час першої хвилі мобілізації, але тоді якраз мама зламала стегнову кістку, і йому вдалося взяти відстрочку, щоб за нею доглядати. Та у серпні 2015-го Миколі прийшла чергова повістка, і чоловік таки пішов на війну. Спочатку був на військових навчаннях на Рівненщині, а потім у складі 53-ої бригади відправився на передову. Микола мав звання сержанта і в жовтні його призначили командиром мінометної батареї. Служив під Артемівськом Донецької області, у Троїцькому, що на Луганщині. У районі Красногорівки на Донеччині отримав поранення. Був у госпіталі у Дніпропетровську. Та внаслідок отриманих травм 9 травня 2016 року помер.
Похований у рідному селі.