ВЕЛИКОГАЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СПІЛЬНО ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ ПОЛІЦІЇ ВКОТРЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО ПАЛІЇВ СУХОЇ ТРАВИ
Підпал трави під час воєнного стану вже не просто адміністративне правопорушення, а диверсія проти держави!
Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу.
для громадян від 3 060 грн. до 6 120 грн.
для посадових осіб 15 300 грн. до 21 420 грн.
А також: з березня 2022 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального Кодексу України, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема це стосується паліїв сухої трави. Відповідальність за злочини, передбачені ст. 113 “Диверсія”, караються від 15 років до довічного ув'язнення.
Від нищівних дій паліїв гине також величезна кількість тварин, рослин і комах, гинуть молоді дерева. Тварини згорають заживо в норах, птахи так і не вилуплюються із тільки знесених яєць.
Тому ще раз звертаємо увагу: спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності ЗАБОРОНЕНЕ, а також, в умовах воєнного часу, відповідальність за спалення сухостою збільшуватиметься. Адже умисний підпал з метою нанесення збитків прирівнюється до диверсійної діяльності.
Перш, ніж палити траву, думайте про наслідки.
Вогонь швидко розповсюджується і часто палії втрачають над ним контроль, завдаючи тим самим шкоди собі та сусідам.