Народному аматорському хору села Великі Гаї - 35 років

Дата: 05.03.2024 08:41

Фото без опису

Цього року виповнюється 35 років з дня створення народного аматорського хору села Великі Гаї.

З нагоди ювілею хористи розпочали творчий благодійний тур «Віримо у Перемогу» селами Великогаївської громади. Кошти, зібрані на заходах, будуть передані для Збройних Сил України.

Перший концерт відбувся у Козівці. 6 000 гривень було зібрано для ЗСУ. Дійство поблагословив отець Василь Брегін.

☑️Хор зародився у березні 1989 року під час відзначення Шевченківських днів. Ініціатором створення став патріот, житель Великих Гаїв – Тарас Дмитрович Вавринів, який багато років був учасником хору.

☑️Першим регентом став Тарас Сеньків, пізніше - Михайло Чайка. Вже більше 15-ти років керівником народного хору є Іван Виспінський, а концертмейстером – Василь Коваль.

☑️У виконанні хору звучить понад 100 різножанрових пісень, серед яких - авторські та українські народні.

☑️У 2007 році аматорський хор отримав звання «народний».

☑️Народний хор є основою церковного хору, у їхньому репертуарі багато духовних творів та Літургія. Хористи неодноразово співали Службу Божу у Зарваниці, Архикатедральному Соборі Святого Юра у Львові.

☑️Хор Великих Гаїв впізнаваний не лише у громаді, а й за її межами. Виступали у Києві, Львові, Яремчі, є багаторічними учасниками Всеукраїнського фестивалю лемківської культури «Дзвони Лемківщини».

Двічі про хористів знімала сюжет програма «Фольк-music».

Учасники хору – це люди, віддані своїй справі й Україні.

Запрошуємо жителів відвідати виступи у селах громади, слідкуйте за повідомленнями та обов’язково долучайтеся!