Курси домедичної підготовки

Дата: 23.02.2024 09:28

Фото без опису

Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області впроваджено курс надання домедичної підготовки при невідкладних станах для осіб, які не мають медичної освіти.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про екстрену медичну допомогу» особами, які зобов’язані надавати домедичну допомогу людині у невідкладному стані, є: рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, поліцейські, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги.

Відповідно до статті 48 розділу VIII Медичне забезпечення безпеки дорожнього руху Закону України «Про дорожній рух», визначено, що водії

транспортних засобів, поліцейські і відповідні посадові особи військової інспекції безпеки дорожнього руху військової служби правопорядку у Збройних силах України зобов’язані володіти практичними навичками з надання домедичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних пригод, періодично проходити відповідну підготовку за програмами, які затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Враховуючи ту обставину, що поширення цього курсу серед населення області, особливо в нинішній період, є дуже важливим, представники підприємств, організацій та установ можуть пройти спеціальну підготовку у Навчально-методичниму центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області.

Його адреса: м. Тернопіль вул. Р. Барвінських 10. Відповідальна особа Володимир Андрунько, тел. 097 85 55 883.