Три празники в гості

Дата: 21.12.2023 14:52

Фото без опису

Пахло сіном і пампушками, кутею та узваром, а ще народними традиціями святкування справжнього Різдва.

Напередодні великого християнського свята у Молодіжному коворкінг центрі « PavuTyna» відбулося обрядове дійство, присвячене традиціям накривання святвечірнього столу.

Господинею, яка розповіла молоді та присутнім традиції свого села у час Різдва, була Стефанія Сас – жителька села Баворів. Жінка пояснила про кожен атрибут столу та розказала послідовність подачі страв.

На мить кожен повернувся в дитинство, де з самого ранку і весь день Надвечір”я проходив у пості та ретельних приготуваннях.

Спільно з отцем Володимиром Гоцком усі помолилися за мир та перемогу України. Отець Володимир поділив просфору, яку спожили першою. Страви, які напередодні приготувала молодь громади, були надзвичайно смачними. Ще юних років українки вчаться смачно готувати, беручи рецепти від мам та бабусь.

Молодь колядувала та віншувала. Музичним супроводом коляду супроводжував юний маестро Максим Сосновий.

Серед присутніх були голова Великогаївської громади Олег Кохман та заступник Галина Кравчинюк, які теж поділилися спогадами та традиціями на Святвечір у своїх родинах. Голова громади подякував модераторам чудового дійства та побажав мирних прийдешніх свят.

Віримо, частинку заходу присутні понесли до своїх родин, де вже зовсім скоро у колі найближчих, будуть зустрічати світле свято Різдва Христового.