Краще попередити захворювання, ніж лікувати його
У Великогаївській сільській раді відбулася робоча зустріч «Співпраця задля захисту громади від інфекційних хвороб»
Великогаївська громада – одна з перших громад в області бере участь в американському проєкті «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».
З вітальним словом до присутніх звернувся голова громади Олег Кохман. У своєму виступі очільник наголосив на пріоритетах роботи колективу сільської ради після об'єднання 15 сіл та розповів про розвиток і підтримку медичної галузі Великогаївської громади.
Відтак генеральна директорка ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» - Оксана Чайчук зазначила присутнім про можливість фінансування громадського здоров’я не тільки за кошти держави, а й за участю міжнародних спонсорів.
Тернопільщина - одна з восьми областей, де стартує американський проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».
«Здорова громада - здорова держава», - зауважила Оксана Чайчук.
Завідувачка відділом імунопрофілактики ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ " Марія Павельєва наголосила на важливості вчасної вакцинації дітей та дорослих від інфекційних хвороб згідно з календарем профілактичних щеплень. Детальніше ознайомила колег із статистикою вакцинації на Тернопільщинію
Регіональний експерт даного проєкту у Тернопільській області – Оксана Луцька довела до відома присутніх, що на базі двох амбулаторій Великогаївської громади є медичний персонал, який успішно пройшов навчання в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».
Детальніше про проєкт розповіла його координатора від ГС «Коаліція за вакцинацію» в Тернопільській області Надія Шубала.
Присутні обговорили шляхи майбутньої співпраці з проектом для підвищення рівня вакцинації в громаді.
Участь у нараді взяли керівництво громади, директори амбулаторій та начальники відділів Великогаївської сільської ради.
Довідково:
Мета задуму USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров‘я» полягає у зміцненні спроможності Уряду України попереджувати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю, забезпечувати виконання критично важливих функцій громадського здоров’я в кризовий період та захищати здоров’я усіх українців, у тому числі вразливих та маргіналізованих груп, а також розширювати та забезпечувати послуги з охорони психічного здоров’я для населення, що зазнало впливу війни.
Проєкт має 4 завдання:
- попереджувати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю;
- забезпечувати надання критично важливих функцій громадського здоров’я у кризовий період;
- посилювати стійкість громад до потенційних ризиків громадського здоров’я;
- розширювати доступ до послуг у сфері психічного здоров’я.