Консультація від податкової:

Дата: 17.11.2016 15:33

На підприємстві працює іноземець. Як визначити базу для вирахування ПДФО, якщо зарплата виплачується в іноземній валюті?

Відповідно до Правил, затверджених постановою Правління НБУ від 30.05.93р.№200, юридичні особи – резиденти можуть використовувати іноземну валюту з поточних рахунків для оплати праці працівників-нерезидентів, оформлених за контрактом.

При цьому, валютні кошти з поточного рахунка роботодавця можна виплачувати таким працівникам готівкою, або перерахувати на їх рахунок, відкритий в уповноважених банках України.

Доходи із джерелом їх походження з України, які нараховуються й виплачуються працівникам-нерезидентам, обкладаються ПДФО за правилами та ставками встановленими для таких працівників, тобто, застосовується ставка ПДФО – 18%.

При нарахуванні та виплаті зарплати в іноземній валюті роботодавець повинен перерахувати цей дохід у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування такого доходу.

Крім ПДФО із зарплати працівника-нерезидента утримується також й військовий збір, ставка якого складає – 1,5%.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ