Тернопільський район, Тернопільська область

Товар закуплено. Інформацію – до податкової.

В управлінні податків і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ інформували, що якщо підприємство чи фізична особа - підприємець здійснюють закупівлю товарно–матеріальних цінностей (послуг) в іншого підприємця, тоді виникає обов’язок відображення  ними суми виплаченого доходу у розрахунку за формою № 1ДФ.

Довідником ознак доходів встановлено, що дохід, нарахований (виплачений) самозайнятій особі, відображається в такому розрахунку з ознакою доходу «157».

Також, в управлінні додали, що неподання податковим агентом звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, зокрема фізичної особи – підприємця, є порушенням порядку подання інформації про фізичних осіб – платників податків, й до такого податкового агента застосовуються штрафні санкції у розмірі 510 грн. Це передбачено п. 119.2 Податкового кодексу України.

У разі повторного притягнення до відповідальності за відповідне порушення протягом року доведеться сплатити уже 1 020 грн.

Детальніше – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ