Зустріч щодо протидії продажу тютюнових виробів та рідин до електронних сигарет у Великогаївській громаді
З 11 липня 2023 в Україні набув чинності закон №1978-IX, який вносить зміни до «антитютюнового законодавства». Зокрема вони стосуються реклами та продажу тютюнових виробів. Однак не всі положення закону почнуть діяти одразу.
Почнуть діяти такі зміни:
- заборона реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет і рідин до них;
- заборона куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією до куріння звичайних цигарок;
- заборона виробництва (окрім на експорт), гуртової та роздрібної торгівлі й імпорту для реалізації в Україні цигарок, що містять смако-ароматичні добавки.
Відтак заборона продажу стосуватиметься:
- тютюнових виробів та рідин до електронних сигарет із псевдокорисними (вітамінами) та енергетичними (кофеїном, таурином) добавками. Також із добавками, що роблять викиди кольоровими й полегшують вдихання диму або засвоєння;
- цигарок, тютюну для самокруток та е-сигарет зі смако-ароматичними добавками. Також такі добавки будуть заборонені в будь-яких компонентах виробів;
- якщо фільтр, папір або капсула в тютюнових виробах дозволяють змінювати запах чи смак;
- рідин до електронних сигарет з обʼємом контейнерів більше ніж 10 мл, а також якщо вміст нікотину перевищує 20 мг в 1 мл.
Порушення закону щодо продажу передбачає штраф розміром 20 тисяч гривень, а за повторне порушення протягом року — 50 тисяч грн.
Сьогодні голова Великогаївської територіальної громади Олег Кохман, заступник Галина Кравчинюк провели зустріч з лікарем-епідеміологом відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань ДУ "Тернопільського ОЦКПХ МОЗ" України – Оленою Паламар, помічником лікаря – Марією Петришин, поліцейським офіцером громади, майором – Володимиром Гаврилюком щодо протидії реклами та продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них.
Інформацію взяла до відома начальник відділу Служби у справах дітей Оксана Дерев’яна. Адже найчастіше смако-ароматичні добавки у компонентах тютюнових виробів та електроннх сигарет приваблюють дітей та молодь.